פנימייה טיפולית – מסגרת חמה ואוהבת

תוכן עניינים

לגדול בבית רגיל, נורמלי, עם אבא, אמא, אולי אחים וכלב או חתול זה לגמרי בונוס. מסתבר, שכדי לגדול ככה, כמו שהמציאות אמורה להיות, הוא לא נחלתם של כולם ולא כל הילדים ובני הנוער זוכים להטבה הזו. יש עשרות אלפי ילדים ובני נוער בישראל שגדלים למציאות מאוד לא פשוטה בלשון המעטה. במקרים רבים אותם ילדים מגיעים למסגרת הנקראת פנימייה טיפולית שאמורה לספק עבורם מענה לכל הצרכים הן הבסיסיים והן המורחבים.

 

מהי פנימייה טיפולית?

פנימייה טיפולית הינה למעשה מסגרת אליו ילדים ובני נוער עד גיל 18 מופנים על ידי לשכות הרווחה במדינת ישראל. לרוב מדובר על ילדים או בני נוער בסיכון, ילדים ובני נוער שמצבם הסוציואקונומי אינו יציב, כאלה שבאים מבתים מעורערים כמו ילדים להורים מכורים לאלכוהול ו/או סמים, בני נוער החשופים לאלימות פיזית ומילולית, כאלה שחוו טראומה או התעללות. הפנימיה מהווה עבור אותם ילדים מסגרת משקמת. תחליף לבית על כל המשתמע מכך.

 

 

מטרת הפנימייה הטיפולית היא בעצם לשפר את מצבם הפיזי והמנטלי של אותם ילדים, לשפר ולחזק את הביטחון והדימוי העצמי שלרוב נמצאים במקום מאוד לא טוב, לעזור להם להתמודד עם המציאות אליה הם נקלעו ופשוט לצאת מזה. לחזור מוכנים לחיים האמיתיים מחוזקים יותר ובטוחים יותר בעצמם, לחזור להאמין באחר במבוגר שבעצם מאמין בהם.

 

בכל פנימייה טיפולית יש צוות קסום, מקצועי ואדיב שמטרתו לסייע לילדים בכל ההיבטים. הילדים מקבלים מענה לכל הצרכים שלהם כמו שינה, אוכל, חברה, תנאי לימוד נוחים ועוד. מדובר במקום שמייצר קהילתיות ומאפשר לילדים להשתקם, כל אחד בקצב שלו וכל אחד לפי תכנית שמתאימה לו ולצרכים הפיזיים והנפשיים שלו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: