אבטחת סייבר – מדוע תעשיית ההיי טק משקיעה סכומי עתק?

תוכן עניינים

מאז שנכנסה רשת האינטרנט לחיי היומיום של כמעט כל אדם ברחבי העולם כך גם גדלים הסיכונים שהיא מביאה איתה. כאשר מדובר באתרי אינטרנט או בשימוש מקוון של חברות וארגונים שיש להם מאגרי נתונים אודות משתמשים או לקוחות הרי שתמיד קיימת הסכנה שמידע רגיש או פרטי יזלוג ויגיע לידיים הלא נכונות. לשם כך מועסקים כיום הרבה מאד אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים מהעולם של אבטחת סייבר והתפקיד החשוב שלהם הוא להגן על אותם נתונים ומשתמשים. מעבר להגנה עצמה עליהם גם לדאוג לכך שמשתמשים חדשים יסמכו על הנכסים הדיגיטליים של חברה או ארגון ויזינו אליהם פרטים אישיים רגישים כפי שהם מתבקשים. את המומחים האלה של אבטחת סייבר אפשר למצוא בכל גוף, קטן כגדול – בנקים, קופות חולים, חברות ביטוח ועוד.

 

מהי אבטחת סייבר ומדוע היא כרוכה בהרבה כסף?

אין שום עסק, ארגון או חברה שיכולים להרשות לעצמם זליגה של מידע רגיש מחוות השירותים שלהם או פריצה למאגרי שמירת הנתונים בענן. לפריצה או זליגה שכזאת יכולות להיות משמעויות הרות גורל ואפילו הרות אסון לא רק עבור הלקוחות או המשתמשים אלא גם עבור החברה עצמה. מכאן שהחברה חייבת להעסיק מומחים של אבטחת סייבר שימצאו את הדרך הכי טובה ונכונה להגן על כל המידע והנתונים שמגיעים לידיעתו של אותו ארגון. חברות כמו זו של גיורא איילנד מתמחות באפיון מדויק של הצרכים והשאיפות של אותם עסקים ובהתאמה אישית מדויקת של פעולות אבטחת המידע שיהיה צורך לבצע. החברה תלווה את הארגון בעת ההבנה אודות האויבים הווירטואליים שלו וכמובן תסייע בהקמת מערכי ההגנה הנדרשים.

 

התאמה אישית של שירותי אבטחת סייבר

עסקים וארגונים שונים אינם דומים או זהים בתוכן שבו הם פועלים או בעולם התוכן שאליו הם משתייכים. מכאן שעל מנת למצוא את הדרך הטובה ביותר להגן על מאגרי נתונים ומידע צריך להכיר לעומק כל עסק ועסק ולהתאים עבורו את הפעולות או הפלטפורמות הנכונות והמתאימות ביותר. כיום יש בתחום זה סוגים שונים של פרוטוקולים ולכן מאד יכול להיות שהפרוטוקול הנוכחי שעל פיו פועלים פשוט לא מתאים למהות של העסק או לאני מאמין של המנהלים שלו ולכן יש בעיה בהגנה על מידע. שירותי אבטחת סייבר יכולים כיום להינתן כחלק מהמשרות המאוישות בתוך החברה עצמה ויכולים להתקבל כחלק מסל שירותים במיקור חוץ שמנהל החברה יבחר לשכור. כך או כך המטרה תהיה זהה – מציאת הדרכים הטובות ביותר להגן על הארגון והמידע שלו מפני מתקפת סייבר.

 

 

ההשלכות החמורות של מתקפת סייבר

מתקפת סייבר יכולה לצאת לפועל במגוון רחב של דרכים סמויות או גלויות אך התוצאות שלה הן מה שמפחיד בדרך כלל את המנהלים הבכירים של ארגונים וחברות. כאמור, שום גוף לא יכול להרשות לעצמו פגיעה במאגרי המידע של הלקוחות או המשתמשים שלו ובאותה המידע גם לא יכול להרשות לעצמו זליגה של פרטים או נתונים שקשורים לפעילות העסקית. סודות מקצועיים או עסקיים יכולים להיחשף והחברה עלולה למצוא את עצמה פושטת את הרגל. מכאן קל יותר להבין שהוצאת סכומי כסף גדולים על אבטחת סייבר היא בעצם השקעה אשר בתמורה לה הארגון יכול לפעול בשקט נפשי ולהציע שירותים ללקוחות וכמובן בגלל שהאבטחה הטובה והמקצועית קיימת אי אפשר יהיה לפרוץ למאגרי המידע, לבצע מתקפת סייבר ולגנוב נתונים רגישים וחשאיים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: