פיתוחים והמצאות חדשות בעולם ההיי טק

תוכן עניינים

בשנים האחרונות עולם ההיי טק והיזמות התקדם לא מעט ואפשר לומר שבזכותו התרחשו לא מעט פריצות דרך בתחומים רבים מתחומי החיים. מסלולים ודרכים שונות לתמיכה ברעיונות פורצי דרך קיימים בשוק ואנשים בעלי חשיבה יצירתית או כאלה שיש להם רעיון מהפכני יכולים לממש אותו ולקבל את התשתית להמשך פיתוח, מחקר, ייצור וביצוע. רעיונות אלה יכולים להגיע מכל תחום או להיות קשורים לכל נושא ועולם תוכן ולכן יש הרבה מאד המצאות כיום שאפשר לייחס ולשייך למגוון האפשרויות של מוחות צעירים, רעננים וכאלה שחושבים בצורה מקורית ושונה מהרגיל. מה שבאמת חשוב להבין על עולם ההיי טק והיזמות הוא שמדובר בעולם שמעודד מאד את החשיבה, את המצאת הרעיונות, את מציאת הדרכים להתמודדות עם מצבים מאתגרים ואין לדעת מהיכן יגיעו רעיונות חדשים בתחום פיתוחים הייטק ויעשו מהפכה של ממש.

 

פיתוחים הייטק וחידושים בעולמות הטכנולוגיה

אפשר בעצם לומר שהטכנולוגיה מהווה כיום חלק מכל עולם תוכן או תחום עיסוק. חדשנות וטכנולוגיה הן בעצם מילים נרדפות לחשיבה יצירתית, לניסיון להמציא את הגלגל ולתהליכי חשיבה על המצאות חדשות. כיום ברור מעל לכל ספק ששום דבר שמוכר ומתבצע בדרכים כאלה ואחרות לא חייב להישאר כמו שהוא ואפשר בחשיבה יצירתית של אדם בודד או בתהליך חשיבה של צוות מוחות לחשוב על רעיונות חדשים, על שינוי תהליכים קיימים וכל שכלול שיטות שכבר יש בהן שימוש. מיטב המוחות עמלים לילות כימים במציאת רעיון פורץ דרך שיקל על מטופלים במערכת הרפואית, שיביא הקלה בעומסי תנועה בכבישים, שיביא את דרכי הלמידה החדשניות לבתי הספר וכמובן ימציא את האפליקציה או התוכנה הבאה שתשנה סדרי עולם. זה הכיוון, זו המגמה. בחינה מעמיקה של כל מה שקורה בחיי היומיום בכל התחומים וניסיון לשפר, לשכלל, לשדרג או להוזיל עלויות. זו המהות של פיתוחים והמצאות בעולמות היזמות.

איך עובד עולם החדשנות

כאמור – מהפכה שלמה יכולה להתחיל מרעיון אחד קטן ובודד שעלה במוחו של אדם מן השורה. אם בעבר אדם זה לא היה מקבל את ההתייחסות הנאותה וכלל לא היה מקבל תשומת לב רצינית לרעיון שלו – הרי שכיום עולמות החדשנות והכלכלה הולכים יחד זה לצד זה ויש לא מעט אנשי מקצוע שמחכים לשמוע רעיונות של אנשים. גם מי שלא ניחן בחשיבה יצירתית יכול לחשוב על רעיון מצוין שבליווי אנשי המקצוע הנכונים יכול להתפתח ולהפוך לבשורה של ממש. הדבר הנכון בעת החשיבה על הרעיון היא ניתוח שלו ביחד עם צוות של חברת יזמות (סטארט אפ) על מנת לבחון את ההיתכנות שלו, את השיפור לאיכות החיים שהוא יכול להביא איתו וכמובן את הכדאיות הכלכלית. אם בעבר תהליך זה ארך כמה וכמה שנים – הרי שכיום תוך כמה חודשים אפשר להוציא רעיון אל הפועל וליישם אותו בעולם התוכן שאליו הוא שייך. אפשר בהחלט לראות לא מעט רעיונות כאלה בענף הרפואה, בו כל הזמן יש חידושים והמצאות שהמטרה שלהם היא הקלה על מכאובם של מטופלים, לשפר את  ציון איכות חיים בישראל, זירוז קבלת תשובות לבדיקות או הקלת העומס על הצוותים הרפואיים.

 

שינויים בחיי היומיום

בזכות אותן מחשבות ואותם רעיונות אפשר לומר שהשגרה האנושית מתקדמת בקצב מסחרר קדימה ואפשר לראות את התוצאות של התהליך הזה ממש על בסיס יומיומי. לא תמיד יש מודעות לכך אבל כל שינוי של תהליך או פעולה מתחיל ברעיון טוב שמישהו לקח על עצמו לפתח ולהסב אותו לשגרת היומיום של כל מי שקשור בו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: