לימוד וטכנולוגיה – איך משלבים בין השניים?

תוכן עניינים

אי אפשר להתעלם מהצמיחה הטכנולוגית האדירה שהעולם שלנו חווה במספר השנים האחרונות. בשנים האחרונות, אנחנו צריכים להתרגל בכל רגע נתון למושג חדש, או לאיזה טכנולוגיה חדישה שלא הייתה קיימת בעבר. למעשה העובדה שהעולם שלנו נמצא כל הזמן בתנועה, היא עובדה שגורמת לכך שאנחנו צריכים כיום להשתנות כל הזמן, לפתוח את הראש לשינויים, וכיוצא בזאת. אחד הנושאים שקשורים לטכנולוגיה, ומעסיקים לא מעט הורים לילדים קטנים וצעירים, זה הנושא של שילוב בין לימוד וטכנולוגיה. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נוסף על השילוב הרגיש בין השניים.

על השילוב העדין בין לימוד וטכנולוגיה שהרבה הורים עדיין לא הצליחו להבין

תראו, לאט מעט הורים לילדים צעירים כיום נוהרים להגביל את הילדים שלהם משימוש במסכים. שימוש במסכים, נתפס בעינינו ההורים כדבר שמעקב התפתחות, שורף תאים במוח, וכיוצא בזאת. אולם, מדובר על גישה ישנה, מיושנת, כזו שאינה תואמת את העולם החדש בו אנחנו חיים. כיום, לא מעט מההתפתחות ומהידע שהילדים שלנו עוברים, זה התפתחות וידע שהם רוכשים דרך המסכים, דרך המדיה, וכיוצא בזאת. לדוגמה, כיום ישנם משקפי מציאות מדומה שמפותחים על מנת להשתלב בעולם הלמידה, בבתי הספר, וכיוצא בזאת. העולם המודרנית פשוט מאלץ אותנו להבין שעלינו להשתמש בצדדים החיובים והטובים של הטכנולוגיה שקיימת בעולם כיום. אז נכון, יש המון מחקרים שמראים כי משחקים יכולים לפגוע בילדים שלנו מכל מיני בחינות והיבטים כמו בהיבט הרגשי, בהיבט ההתנהגותי וגם בהיבט הקוגניטיבי, אבל אם משתמשים במסכים בצורה מבוקרת ונכונה, הם יכולים גם לתרום לילדים שלנו לא מעט.

 

איך משלבים בין לימוד וטכנולוגיה?

הילדים שלכם אוהבים את המסכים – על העובדה הבאה אפשר להסכים. הקטע בשילוב בין לימודים ובין טכנולוגיה, זה לנסות לעורר את הילדים שלנו להשתמש במסכים כדי ללמוד ולהתפתח. אתגרו את הילדים שלכם לחפש נושאים שמעשירים את הידע במחשב, בקשו מהילד שלכם ללמוד משהו חדש, ותראו שהדבר באמת אפשרי – ניתן ללמוד גם מהמסכים בימינו. הנה כמה טיפים בנושא שיכולים לעזור לכם!

  1. מה הילד שלכם אוהב ללמוד מה מסקרן אותו – תוכלו לכוון את הצפיה במסך לתחומים הללו…
  2. דרך המסך אפשר ללמוד מספרים, אותיות, צביעה, אמנות, ואז ליישם את הכל בחיים האמיתיים… למשל, אם הילד שלכם אוהב לצבוע וחשוב לו לצבוע מדוייק, תוכלו לאפשר לו לצפות באנשים שצובעים דמויות שהוא אוהב ואז להתאמן על זה ביחד… זה יכול לחזק אותו ולהעלות לו משמעותית את הביטחון העצמי
  3. ניתן להגביל את הצפייה במסך גם מבחינת הזמנים, למשל לרכוש שעון חול, או לעשות שימוש בשעון מעורר. לאחר מכן, תוכלו להגביל גם את הנושא של התכנים בהם הילדים שלכם צופים. למשל, יש הורים שמרשים לילדים שלהם לצפות בתכנים מסוימים, מגבילים אותם בתכנים אלימים וכיוצא בזה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: