דוקרנים לגירוש יונים: האם כדאי או לא?

תוכן עניינים

אחת הדרכים היותר פופולריות להתמודדות עם בעיית יונים במרחב הביתי, העשויה להטריד מאוד, היא דוקרנים לגירוש יונים. היונים אמנם נראות לנו כמו ציפורים חמודות מאוד, אך הן מביאות עימן הרבה מאוד מחלות וחיידקים. הלשלשת שלהן, אותה הן מטילות במרחב הביתי, שלנו מלאה חיידקים. מעבר לכך, היונים בדרך כלל מביאות עימן כינים. אותן כינים יכולות בקלות לעבור אלינו, בני האדם, דרך הבגדים שלנו, שכן לעיתים קרובות היונים קובעות את הקן שלהן במסתורי הכביסה.
לכן, ברגע שאתם רואים יונים מתחילות להגיע אליכם למרחב הביתי, ייתכן שיש להזמין מדביר או קבלן לגירוש יונים, שיתקין דוקרנים לגירוש יונים, או פתרון אחר לסילוק יונים בבית שלכם.

דוקרנים לגירוש יונים

היתרונות בדוקרנים לגירוש יונים?

השימוש בדוקרנים עבור הרחקת יונים הפך לנפוץ מאוד בבתים רבים שסובלים מבעיית יונים. קודם כל, הוא יעיל מאוד נגד היונים, שלא יכולות לקבוע את מקום הקן שלהם במקום בו יש דוקרנים. כך אנו שומרים על סביבת הבית נקייה מיונים.
בנוסף, קל מאוד להתקין את הדוקרנים. במקרים רבים תוכלו לעשות את ההתקנה בעצמכם, ללא עזרה מקבלן, שכן ניתן להדביק אותם בקלות על אדן החלון, מסתורי הכביסה ועוד.

מאידך, אנשים רבים רואים את הדוקרנים נגד יונים בתור פתרון שאינו הומני, היות והדוקרנים עלולים לפגוע ביונים ואף לגרום לפציעתן. מעבר לחוסר ההומניות, יש לציין גם את ההיבט שלא תמיד זהו הפתרון המתאים לאופי הבעיה ממנה אתם סובלים. לכן, מומלץ מאוד להזמין אליכם הביתה קבלן לגירוש יונים או מדביר, שימליץ לכם על הדרך או הפתרון הנכון ביותר עבורכם. ייתכן וישנם פתרונות "ירוקים" יותר לבעיות היונים. כלומר – פתרונות ידידותיים לסביבה. אלו אף יתאימו יותר עבור תקן בנייה ירוקה, במידה ובניין או בית מגוריכם תוכנן לפי תקן שכזה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: