אולקוס – כך תטפלו בצרבת המזיקה בעזרת תרופות סבתא

תוכן עניינים

על אף שמדובר בתופעה מציקה למדי, סביר להניח כי מרבית האנשים חוו צרבות מספר פעמים במהלך חייהם שכן, תחושת הכאב הבוער או הצריבה מאחורי עצם החזה היא תחושה נפוצה למדי. במרבית המקרים, התסמינים אותם מכנים "צרבת" יופיעו פרק זמן קצר לאחר ארוחה, אם כי הם גם יכולים "להפתיע" אותנו גם במהלך שעות הלילה, כאשר שכיבה יכולה אפילו להעצים את התחושה המציקה הזו. בעוד כי קיים מגוון רחב מאוד של תרופות שמטרתן העיקרית היא למגר את השפעתה של מחלת אולקוס או לחילופין, להיאבק בצרבות – ייתכן כי הבחירה בתרופות סבתא תהיה הבחירה העדיפה ביותר עבורכם. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שצריך לדעת על אולקוס, צרבות, תרופות סבתא ומה שביניהם.

 

אולקוס – תרופות סבתא יעילות

 מיץ כרוב – כאשר מדובר על תרופות סבתא שמטרתן העיקרית היא למגר את השפעתה של מחלת אולקוס, אחת התרופות הידועות והנפוצות ביותר היא מיץ כרוב. למעשה, הכרוב מכיל תרכובת גופרית בנוסף להיותו עשיר בויטמינים כמו ויטמין C, ויטמין A, ברזל וכן גם סידן וברזל, כאשר נתונים אלו הופכים את הכרוב לתרופת סבתא יעילה למדי בעלת פוטנציאל טיפולי אדיר בשל תכולה גבוהה של חומצה גלוטמית – חומצה שיכולה לתמוך בתהליכי שיקום וריפוי של ריריות הקיבה.

  • זרעי פשתן – בדומה למיץ כרוב, גם זרעי פשתן נמצאו כתרופת סבתא יעילה למדי של הקלה על אולקוס ותסמיניו, כאשר מדובר בעצם על זרעים אשר מכילים מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים שונים, זאת בנוסף לחומצות שומן חיוניות אותן תוכלו למצוא בכמות גדולה יחסית בזרעי פשתן. על מנת לצרוך זרעי פשתן כך שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים שלהם, עליכם לצרוך אותם טחונים בלבד, זאת מאחר וזרעי פשתן שלמים אינם מתעכלים בצורה אופטימלית בגוף האדם.

 

תרופות סבתא יעילות לצרבת

חיפוש קצר של הביטוי צרבת תרופות סבתא בגוגל יעניק לכם את האפשרות להיחשף למגוון רחב "תרופות" יעילות ומפתיעות במיוחד, בין היתר תוכלו לפגוש ב:

  • מלפפון – המלפפון אותו כולם אוכלים בסלט מכיל שילוב של סידן, אשלגן, סיבים תזונתיים ואפילו ויטמין B. על כן, חשוב מאוד להדגיש כי שתיית מי מלפפון יכולה להרגיע מאוד את הצרבת ובהתאם לכך מדובר על תרופת סבתא שכיחה ומומלצת מאוד.
  • חליטת צמחים / תה – חליטות אשר משלבות מגוון צמחי מרפא יכולות לסייע מאוד על מנת להקל על הצרבת המציקה שכן, קיימים מספר צמחי מרפא להם מיוחסות מספר סגולות באשר להקלה על צרבת ותסמיניה. על כן, חשוב מאוד להדגיש כי שילוב של אותם צמחי מרפא תחת חליטה אחת יכול לעזור בהחלט להקל משמעותית על הצרבת שלא עוזבת אתכם.
  • חומץ תפוחים – לשתות כף חומץ תפוחים טבעי כאשר זו מהולה במים יכולה מאוד לסייע להפחתת תחושת הצרבות בתום הארוחה שכן, כאשר אתם צורכים את החומץ המדובר טרם האוכל הדבר מפחית את הייצור החומצה בקיבה שלכם ובכך בעצם מסייע למנוע צרבות.

 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: