מחלות עור

תוכן עניינים

העור של הגוף נחשב לקליפה החיצונית אשר שומרת על כל האיברים והמערכות הפנימיות. בתור קליפה חיצונית העור חשוף כל הזמן להשפעות של תנאי מזג האוויר ולכן יש לא מעט מחלות עור שמוכרות כיום בעולם הרפואה וצריך להכיר אותן. באופן כללי אפשר לומר שיש מחלות שונות שהמאפיינים שלהם זהים או שונים לחלוטין, יש מחלות שמאפיינות ילדים או מבוגרים ויש מחלות שניתן או לא ניתן לטפל בהן או להימנע מהתסמינים שלהן. רופאי עור מכירים מגוון רחב של מחלות עור והם הכתובת לפנות אליה כאשר חשים בתסמינים כאלה ואחרים או כאשר חושדים שיש מחלה בעור. בנוסף תמיד אפשר וכדאי למצוא קהילה של אנשים שחווים את אותם הסימפטומים ויכולים לשתף בדרך שלהם להתמודד.

 

אילו סוגים של מחלות עור יש כיום?

כאמור, המחלות השונות נבדלות בתסמינים החיצוניים שאפשר לראות, בתופעות האישיות שכל אדם חווה בשל התסמינים וכמובן במידת ההפרעה לחיי היומיום. כאשר מדובר בילדים למשל יש מחלה שנקראת אטופיק דרמטיטיס שמאפיינת אפילו תינוקות רכים והיא מוסברת כהופעה של תופעות אלרגיה על גבי העור. מכיוון שהאוויר כיום נחשב למזוהם מאד הרי שיש בו הרבה מאד מרכיבים שעלולים לגרום לגירויים ורגישות ולכן ילדים עם עור רגיש יעדיפו ללבוש בגדים על שרוולים ארוכים כדי לצמצם ככל האפשר את שטח הפנים של העור שיהיה חשוף לתנאי הסביבה.

 

 

החשיבות של טיפול ומציאת מענה

אין זה נעים לחוש גירוי או אלרגיה ולכן כל מי שחושד שיש לו מחלת עור צריך למצוא את הכתובת הרפואית או מעטפת התמיכה שמתאימה לו. לכל אדם יימצא או יותאם טיפול אחר ושונה ולכן חשוב מאד שהאבחון יהיה כמה שיותר מדויק. לצורך כך כדאי לשים לב לתסמינים שחווים ולדווח על כל מה שרואים או מרגישים בעור – נגעים אדומים, פצעים או שלפוחיות, גירוד או אפילו כאב. בדרך זו הרופא יוכל למצוא עבור כל אדם את הטיפול או ההקלה שהכי יתאימו לו ולתחושות שהוא חש וכך הוא יוכל להרגיש טוב יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: