אקזמה ברגל

תוכן עניינים

כאשר רואים נגעים אדומים על העור או שחשים גירוי וגירוד לא תמיד מעלים על הדעת את האפשרות של מחלת עור כרונית. אנשים רבים יחשבו שמדובר בתגובה אלרגית, בגירוי מקומי בשל חילופי העונות או מגע עם אלרגן כלשהו ולא יחשבו שייתכן ומדובר מדלקת או מחלת עור. כיום מוכרות לא מעט מחלות עור שיש להן מאפיינים שונים או ייחודיים וחשוב מאד לדעת עליהן על מנת לבצע אבחון מדויק וכדי לדעת איך להתמודד עם התסמינים שלהן. אקזמה ברגל למשל היא סוג אחד של מחלה ובעזרת רופא עור או איש מקצוע טיפולי שמכיר את הסוגים השונים של מחלות העור אפשר יהיה לבצע אבחון מדויק ולדעת בדיוק מאיזו מחלה סובל אותו אדם. גם כאשר מאבחנים אקזמה אצל כל אחד היא תבוא לידי ביטוי בצורה אחרת.

 

איך מאבחנים מחלת עור?

חשוב מאד לשים לב לנגעים אדומים שמופיעים, לתחושת גירוי או גרד או לכל שינוי בפני השטח החיצוניים של העור. יש הבדל בטיפול בין אקזמה ביד או ברגל, תסמיני של אסטמה של העור או אלרגיה עונתית. ברגע שהאבחון יהיה מדויק יהיה קל יותר להציע דרכי טיפול והקלה וכך לספק את המזור הכל כך דרוש. מחלות עור יכולות להתפרץ ללא הכנה מוקדמת וללא היסטוריה רפואית דומה אצל ההורים או הסבים והסבתות ולא תמיד אפשר לדעת בצורה ברורה ומדויקת במה מדובר ואיך זה בא לידי ביטוי. מה שחשוב באמת זה לפנות אל מי שיש לו ידע וניסיון באבחון של מחלות עור על מנת שיציע הקלה או פתרון מארסנל רחב שיש לו.

 

 

להקל על התסמינים של אקזמה ברגל

יש מקרים שבהם האקזמה תוגדר כמחלה כרונית ולעיתים היא תגיע באופן מזדמן ותחלוף לבלי שוב. גם הטיפול וההקלה על תסמינים לא תמיד יכולים להעלים את הנגעים לחלוטין אך את תחושת הגרד בהחלט אפשר להחליש ואף להעלים לגמרי. כתלות במיקום ברגל של הנגעים תתקבל ההחלטה איך יהיה הכי נכון ומתאים לטפל ולהציע פתרון – משחות שונות (בין אם כאלה המבוססות על סטרואידים ובין אם כאלה המבוססות על מרכיבים טבעיים), תרופות לנטילת דרך הפה או מגוון רחב של טיפולים מהעולם של הרפואה המשלימה. עבור כל אחד יהיו הטיפולים שונים ביעילות שלהם ומכאן החשיבות של בחירה מוקפדת וקבלת הנחיות מאנשי מקצוע שמכירים את התחום ומנוסים בו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: