רפואה משלימה או אלטרנטיבית – הגיע הזמן שתכירו

תוכן עניינים

כאשר אדם סובל מבעיות או מצבים רפואיים שונים, בדרך כלל הוא יקבל טיפול במסגרת רפואה קונבנציונאלית, אם כי במקרים מסוימים, טיפול באמצעות הגישות של רפואה משלימה או אלטרנטיבית עשוי גם הוא להניב תוצאות מדהימות. בהתאם לשמה, רפואה משלימה נועדה לתמוך בטיפולים הקונבנציונאליים ולשפר את יעילותם, אם כי חשוב מאוד לדעת עבור אלו טיפולים רפואה זו מומלצת ומה ההבדלים בינה לבין רפואה אלטרנטיבית. על כן, בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על בחירה של רפואה משלימה או אלטרנטיבית, ההבדלים ביניהן וכל מה שתצטרכו לדעת באשר לנושא זה. 

 

מהי רפואה משלימה?

בעת בה אנו מדברים על בחירה של רפואה משלימה או אלטרנטיבית, הרי שקודם לכן עליכם להבין בדיוק מהי רפואה משלימה. למעשה, רפואה משלימה נועדה בעיקר על מנת להשלים את הטיפול הרפואי הקונבציונאלי ולתמוך בו, זאת על מנת שהמטופל יוכל ליהנות מתוצאות אופטימליות. רפואה משלימה אינה נתפסת בתור טיפול הכרחי כשלעצמה, אך היא בהחלט עשויה לשמש תועלת רבה במגוון תחומים, כמו למשל האצה של תהליכי החלמה וריפוי, הקלה בתהליכי שיקום, חיזוק המערכת החיסונית ועוד. במסגרת רפואה משלימה, לעיתים גם יהיה תיסוף של צמחי מרפא כדוגמת צוף צמחים

 

 

איך זה עובד?

קיימים כמה סוגים שונים של רפואה משלימה או אלטרנטיבית, כאשר בדרך כלל סוגים אלו מתחלקים לטיפולי גוף ונפש, פרקטיקות עם ביסוס ביולוגי ושיטות אחרות עתיקות יומין. סוגי הרפואה האלו אינם מתאימה לכל אחד שכן, שיטות הטיפול אשר נערכות במסגרת גישות אלו מותאמות באופן אישי לכל מטופל בהתאם למצבו הגופני והנפשי כאחד וכן גם בהתחשב בבעיות הרפואיות השונות מהן אותו המטופל סובל. אולם, חשוב מאוד לציין כי בדיוק כמו טיפולים של רפואה קונבנציונאלית, גם כאן קיימים סיכונים מסוימים. חשוב מאוד לציין כי להרבה מאוד שיטות טיפול של רפואה משלימה כמו למשל מדיטציה ואימונים נשימתיים אין תופעות לוואי, כך שיהיה ניתן להתנסות באותן שיטות בבטחה רבה. כמו כן, על מנת שתוכלו לבחון האם באמת טיפולים שכאלו יכולים להביא לכם ערך עליכם לערוך אותם רק בסיוע של מטפלים מוסמכים שהתמחו בתחומים בהם הם מעניקים טיפולים לכל הדורש. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: