הרדמת כלב

תוכן עניינים

כאשר מדברים על הרדמת כלב או הרדמה של חיית מחמד אחרת הכוונה היא למתן זריקת הרדמה שממנה החיה לא תתעורר ובעצם תוחזר כמתה. ישנם כל מיני מצבים שבהם הווטרינר המטפל, כמו גם המשפחה של אותה חיה יידעו ויבינו שאי אפשר להציל את החיה או לגרום לה לחיות את החיים שלה בצורה טובה ואיכותית ושהדבר האנושי והנכון ביותר לעשות הוא לאפשר לה מוות נעים, רגוע ושליו, כזה שהיא רגיש בו שהיא רק הולכת לישון ולא מתעוררת מהשינה לעולם. בדרך זו יכולים בני המשפחה להכין את עצמם לקראת הפרידה הקשה מהחיה וכמובן להיות לידה וללוות אותה ברגעי החיים האחרונים שלה.

 

השלבים הקודמים להרדמת הכלב

כאמור, הרדמה של כלב תתבצע לאחר שרופא ווטרינר שמכיר את המצב הרפואי של הכלב ישתכנע שכבר אין מה לעשות כדי לעזור לו או להקל עליו. תהיה העדפה ברורה מצדו ומצד המשפחה לסיים בצורה מכובדת את חייו של הכלב ללא שימשיך לסבול. לקראת מועד ההרדמה ירצו בני המשפחה להכיר את הנושא של קבורת בעלי חיים על מנת לבחור את הדרך שבה ייראה להם הכי נכון להנציח את הכלב האהוב שלהם או למצוא עבורו את הקבורה הראויה והמכובדת ביותר. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים קוברים את הכלבים או חיות המחמד שלהם וכך יש להם איך להיזכר בהם אחרי מותם.

 

 

החשיבות של קבורה ראויה לבעל חיים

כל מי שיש לו חיית מחמד יודע כמה חשוב להתייחס אליה יפה לא רק במהלך החיים שלה אלא גם במהלך הרגעים האחרונים לפני מותה ועבור עצמו – גם אחרי שהיא מתה. כלבים הופכים מהר מאד לחלק בלתי נפרד מהמשפחה והם אהובים ומטופלים כאילו היו שייכים למשפחה גם מבחינה ביולוגית. לבני המשפחה יהיה חשוב להנציח את הכלב וליצור עבור עצמם סמל מוחשי כזה או אחר שבו יוכלו לגעת, אותו יוכלו לבקר וכך ירגישו שהוא מה שמייצג על פני  האדמה את הנשמה של הכלב שהלך לעולמו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: