להצניע את השיער אבל בסטייל עם אביזר לשיער נשים

תוכן עניינים

נשים חרדיות, דתיות ושומרות מסורת מקפידות על כיסוי ראש. מדובר למעשה בחיוב הלכתי עבור כל אישה יהודיה אחרי שהיא נישאת תחת חופה. אביזר לשיער נשים הוא פריט אותו הן משלבות כחלק בלתי נפרד מהמלתחה שלהן. מדובר בסוג של הצהרה על כך שאותה אישה שמכסה את ראשה איננה פנויה ודרך כך היא מקפידה על צניעות מירבית. מסורת זו אשר קיימת בעוד דתות ומסורות פרט לדת היהודית מראה גם לבעל כי הן שומרות את יופין רק עבורו. אם בעבר לא היו הרבה אפשרויות בהיבט של רכישת אביזרים, מטפחות וכיסוי ראש, היום מדובר בפריט אופנתי לכל דבר המיוצר מבדים איכותיים, מרקמים ושלל סגנונות.

 

מפריט מסורתי לאקססורי של ממש

כיסוי ראש הפך בשנים האחרונות לאביזר אופנתי ממש. יש המון אפשרויות בהיבט של כיסויי ראש וזה גם תלוי מן הסתם בזרם הדתי אליו האישה שייכת. יש כיסויים שמתאימים לכיסוי חלקי, אחרים לכיסוי מלא. מדובר בפריט טרנדי שנרכש תחת הקטגוריה של אביזרים כמו תיקים או תכשיטים ויש היום אפילו נשים חילוניות שמתחברות לרעיון ובוחרות לשלב כיסוי ראש שהן לובשות ג‘ינס וטישריט, שמלה או חליפה, גם כי יפה וחלקן משום שהן רואות בערך הצניעות ערך עליון וזאת מבלי לקיים את כל ההלכות והמצוות.

 

למעשה, כבר לא מדובר בכיסויי ראש באנלים בצבעים שחור או אפור, אלא ממש באביזר לשיער נשים. אפשר היום לשמור על מראה צנוע ונקי גם עם כיסויים אופנתיים, צבעוניים המתאימים ללוק הכולל. יש כיסויים שיתאימו ללוק של יום יום עם שמלה צנועה מכותנה למשל, אחרים מתאימים לאירועים כמו חתונה או בת מצווה – כיסוי לכל מראה. אפשר אפילו בקלות רבה להפוך כל צעיף לכיסוי ראש אופנתי ומרהיב ביופיו.

 

מה ההבדל בין כיסוי חלקי למלא?

למעשה, יש כל מיני דעות לגבי הנושא הזה של כמה אישה צריכה לכסות את השיער שלה ועד כמה אורך השיער משפיע על בחירת הכיסוי. יש כיסויים שבאמצעותם ניתן לחשוף עובי ש שתי אצבעות ונקראים כיסויים מלאים ויש כיסויים חלקיים שמכסים את מרבית השיער, אבל חלק ממנו נשאר בחוץ. בגדול, כל אחת בוחרת את סוג הכיסוי שמתאים לה בהתאם לאמונות ולמסורת שמאפיינת אותה.

 

סוגים של כיסויים ומטפחות

  • מטפחות צעיף בשלל גוונים ומרקמים
  • מטפחות מרובעות ככיסוי ארוך
  • מטפחות לאירועים
  • צעיפים אותם ניתן לקשור ככיסוי ראש

טיפים לבחירת כיסוי ראש

  1. בחרי כיסוי לכל לוק בין אם זה אחד שיתאים ללבוש יומיומי, אחד לבילוי עם חברות, אחד שאת בצעידה לשמור על הכושר ועוד כמה ליציאות ולאירועים מיוחדים, חגים וכדומה.
  2. בחרי צבעים שאת אוהבת ומתחברים עם פריטי הלבוש שיש לך בארון.
  3. בחרי כיסויים מבדים נעימים כדי למנוע גירוד במהלך היום או הערב.

 

לסיכום, אביזרים לכיסוי השיער הפכו ללהיט של ממש הן בקרב נשים חילוניות והן בקרב נשים המשתייכות למגזר הדתי. המגוון הוא אינסופי ומדובר בפריטים שעוברים תהליכי עיצוב מחשבתיים כמו כל אביזר אופנתי אחר. כל מי שרוצה לשדרג את המלתחה שלה עם אקססורי מהמם ומדליק, יכולה לבחור כיסוי מתוך מגוון עצום של אפשרויות. את הכיסויים ניתן לרכוש מחנויות המוכרות אביזרים, חנות וירטואלית, חנויות המתמחות בעיצוב של בגדים צנועים ולהנות משפע של דגמים, גוונים, בדים ומרקמים. יש אפילו מקומות דרכם ניתן לרכוש כיסוי ראש בהתאמה אישית. כמה כיסויים במלתחה שלך יסייעו לך לגוון את הלוקים וימנעו את תחושת השיעמום בכל בוקר מחדש. למה להתפשר שאפשר לגוון ולהכניס קצת צבע לחיים?

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: