חפצים ישנים – אוצרות בעליית הגג

תוכן עניינים

עליית הגג היא המקום המיתולוגי שאליו מגיעים חפצים ישנים שאף אחד לא משתמש בהם ועם הזמן הם הולכים ונשכחים. זה נכון לא רק בסרטים אלא בבתים של אנשים, בתים שיש בהם עליית גג שבדרך כלל פחות נוח להשתמש בה כחדר מגורים או שינה וכך היא הופכת למחסן ששמים בו חפצים שאין בהם שימוש על בסיס קבוע או תדיר, פריטים שחושבים שאולי יום יבוא והם יחזרו לשימוש או שמעבירים לשם לאחסון ארוך (ובעצם אין סופי) של חפצים שונים שרוצים לשמור אותם כמזכרת. מטבע הדברים אט אט שוכחים מהימצאותם של הפריטים בעליית הגג ולא חושבים עליהם יותר. אחת לכמה שנים כשמחליטים לעשות שם סדר – אפשר פתאום לגלות אוצרות אמיתיים.

 

כשחפצים ישנים מתבררים כאוצרות של ממש

נשאלת השאלה – מה יכולים פתאום למצוא בעליית הגג שיתברר כמרגש, כבעל ערך או כזה שבאמת ייחשב כאוצר של ממש. הניחוש הראשון שיתברר כנכון עבור לא מעט אנשים ולא מעט עליות גג הוא כלי כסף ישנים. כיום כמעט ואין שימוש בכלים העשויים מכסף כפי שהיה נהוג לפני כמה עשרות שנה והרבה אנשים אחסנו את הכלים שהם שמרו מההורים שלהם או מהסבא והסבתא. אחרי לא מעט שנים שבמהלכן כלי הכסף האלה לחלוטין נשכחו מהמחשבה או מהתודעה – פתאום גם מאבדים עניין מהמשך האחסון שלהם ובודקים את האפשרויות מה אפשר לעשות איתם. כאן נכנס לתמונה העניין של האוצר, שכן מסתבר שיש אנשים שאוספים כלים מקוריים וישנים העשויים מכסף ומוכנים לשלם עבורם לא מעט. כאשר מבינים שאפשר להרוויח סכום כסף לא מבוטל עבור ארגז שצובר אבק בעליית הגג – מבינים את המשמעות של אוצר אמיתי.

 

 

מי קונה חפצים ישנים?

על מנת להבין למה זה תחום כל כך מעניין חשוב להבין שתקופות זמן שחלפו לא יחזרו עוד אך יש מי שלא מוכן לוותר על האותנטיות הזה ויודע להעריך וינטאג' אמיתי. זו המשמעות של קניית כלי הכסף ויש לזה עניין רב עבור לא מעט אנשים. הם מרגישים קשר רגשי וערכי עמוק מאד כלפי הכלים האלה ולכן הם לא בוחלים באמצעים ומוכנים להגיע לכל הארץ כדי לבחון הצעה שהם מקבלים עבור קניית כלים מכסף – כלי אוכל או הגשה וכמובן חפצי נוי כמו פסלים יפים או פמוטים. אם זה היה תלוי בהם הרי שתקופות מסוימות כלל לא היו חולפות ועדיין היה אפשר לראות בהרבה מאד בתים ואצל הרבה מאד משפחות את כלי הכסף נמצאים בשימוש על בסיס יומיומי ושגרתי, בלי להעביר אותם לאחסון ארוך טווח.

 

האוצרות בעליית הגג

מומלץ מדי פעם לבחון לעומק מה יש בעליית הגג על מנת לקבל החלטות על המשך אחסון או על מכירה של חפצים שמוצאים שם ובכלל לא זוכרים שהם שם. זה מומלץ וחשוב גם כדי שלא תצטבר כמות מוגזמת של אבק וכמובן כדי להבין מה בדיוק נמצא שם ואולי אפשר להחזיר חפץ זה או אחר לשימוש. אולי לתת מתנה למישהו יקר ואהוב או כאמור – למכור פריטים שממילא אין בהם שימוש אך בהחלט יכולים להיות שווים עבור מישהו אחר שיהיה מוכן לשלם עבורם. כך באה לידי ביטוי האמרה שזבל של האחד יכול להיות האוצר של האחר ויכולה גם לשמש כחלק מעידן השימוש החוזר והמחזור שכל כך חשוב בשנים האחרונות ויש אליו מודעות גבוהה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: