איטום חדירות מים במבנה ע"י מומחים במבנה מונע בעיות

תוכן עניינים

במקרים רבים, בעיקר בבניינים ישנים, אך גם בבניינים חדשים אנו נתקלים בבעיות של רטיבות. כתוצאה, עלינו לקרוא לבעלי מקצוע המומחים באיטום חדירות מים במבנה. חדירת מים במבנה יכולה להוות מטרד רציני עבור השוהים במבנה, בין אם מדובר על מבנה מגורים או מבנה משרדים. חדירת המים בדרך כלל נגרמת עקב כשלים באיטום של קירות הבניין. במקרים מסוימים, היא עשויה להיגרם כתוצאה מעייפות החומר, ובמקרים אחרים – כתוצאה מכשל מבני בשלב הבנייה. לכן, במידה ואתם חווים בעיה באיטום, חשוב מאוד לקרוא למומחה בנושא איטום, בכדי שהוא יוכל לשים את האצבע על הבעיה בצורה מדויקת ולהציע את הפתרון הטוב ביותר על מנת לפתור את בעיית האיטום. כך, לא תצטרכו לחוות את הנזילות והרטיבות מהם אתם סובלים.

איטום חדירות מים במבנה

שלבים בביצוע איטום חדירות מים במבנה

השלב הראשון בביצוע איטום קירות חיצוניים הוא איתור מקור הנזילה וטיפול ראשוני בקיר על ידי קילוף הטיח. לאחר מכן, יש לנקות את הקיר היטב. יש לחכות שהקיר יתייבש לגמרי, או לייבש אותו ביסודיות באמצעות ברנר. השלב הבא הוא מריחת חומר האיטום, אותו יבחר הקבלן בהתאם לסוג הקיר והמקום בו הוא ממוקם. פרט לכך, במידה והקיר סדוק – ייתכן והקבלן ימלא אותו בתערובת של מלט לפני יישום חומר האיטום. השלב האחרון הוא החלקה של הקיר וצביעתו מחדש, כדי שנקבל מראה אחיד לכל הקיר. כדאי מאוד לבצע את כל התהליך בצורה ידידותית לסביבה. לשם כך, יש לוודא כי ישנו תקן בנייה ירוקה למבנה.
את התהליך הזה אנו נבצע בשתי דרכים. אם מדובר בבניין גבוה, כנראה שנצטרך להשתמש בשיטת הסנפלינג. במידה ומדובר בבית צמוד קרקע, או בית דו קומתי, ייתכן והקבלן יעדיף להשתמש בסולם גבוה, או בפיגומים נמוכים יחסית.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: