כמה יעלה חיפוי חוץ למבנה ומה הגורמים המשפיעים על המחיר?

תוכן עניינים

לכל מבנה אותו אנו מתכננים ובונים בין אם מדובר על גורד שחקים, בניין משרדים, קניון, בית מלון ובין אם בית פרטי יש לא מעט מרכיבים אותם עלינו לקחת בחשבון. אחד המרכיבים החשובים בכל מבנה הוא חיפוי חוץ צבנה. אם בעבר האפשרויות לבחירה בהיבט של חיפוי חיצוני היו מעט מוגבלות, הקדמה הטכנולוגיה הובילה לשינוי מהותי בתחום ואנו עדים למגוון די רחב של אפשרויות. לפני שנדון בשאלה כמה יעלה חיפוי חוץ למבנה, שכן המחיר מורכב ממאפיינים רבים, חשוב להבין את תפקידיו של החיפוי ואת הסוגים הקיימים היום בענפי האדריכלות, העיצוב והבניה.

 

אז מה התפקידים העיקריים של חיפוי חוץ למבנים?

לכל סוגי החיפויים לרבות קיר מסך זכוכית, חיפוי המיוצר מחומר העץ, חיפוי אלומיניום, שיש או אבן אותם תפקידים.

  1. הגנה מקסימלית – מטרת החיפוי היא לשמור על המבנה לאורך זמן, להגן עליו מפני מגוון רחב של גורמים כמו מזג אוויר, לחות, מליחות שנמצאת באוויר (בעיקר בבניינים ומבנים הסמוכים לחוף הים), לחות ועוד.
  2. בידוד – ככל שנבחר חיפוי טוב יותר ואיכותי יותר, כך רמת הבידוד של המבנה תהיה טובה יותר והטמפרטורה בתוכו תישמר אופטימלית. כתוצאה מכך נצטרך לעשות פחות שימוש במיזוג אוויר, פתרונות חימום וקירור, דבר שתורם רבות לחיסכון משמעותי בצריכת החשמל ושמירה על הסביבה שלנו.
  3. עיצוב- בסופו של דבר מדובר בדבר הראשון שנתקלים ורואים שמסתכלים על המבנה שלנו. לכן, לבחירת חיפוי קירות חוץ יש גם תפקיד עיצובי. אם בחרתם לעצב את המבנה שלכם בסגנון מודרני יוקרתי, שווה לבחור בקירות מסך המביאים מגוון של יתרונות. לעומת זאת, אם אתם מחפשים מראה אותנטי, תוכלו לבחור בחיפוי עץ או אבן.

ממה מורכב המחיר של חיפוי קירות חיצוניים?

ובכן, המחיר של חיפוי קירות חיצוניים מורכב ממספר אלמנטים חשובים. קודם כל מגודל המבנה. הרי מן הסתם ככל שהמבנה שלנו יותר גדול, יותר גבוה, יותר מורכב, ככה המחיר של החיפוי עולה וזאת משום שיש צורך ביותר חומר גלם. לחפות קניון או בית מלון, יעלה יותר מלחפות בניין בן 3 קומות בתל אביב. בנוסף, לחומרי הגלם ולסוג החיפוי יש השפעה די גדולה על המחיר. ככל שהחומרים מתקדמים יותר וככל שהחיפוי מתקדם יותר מבחינה טכנולוגית בהיבט של בידוד, איטום, תקן בניה ירוקה וגם עיצוב ככה המחיר גבוה יותר. בנוסף, החברה שבה נבחר לייצר ולהתקין עבורנו את החיפוי גם היא משפיעה על המחיר, כמו כל בעל מקצוע וכל תחום כמעט בעצם. בכל אופן, שווה לבחור מראש חברה מקצועית, עם ניסיון וידע רב בתחום החיפויים, כזו שתדע להתאים עבורכם את החיפוי גם בהיבט הפונקציונלי וגם בהיבט העיצובי. אל תתפשרו בנושא הזה משום שבחירת חברה כזו תספק לכם תוצאה טובה, מרשימה, איכותית ובלתי מתפשרת.

 

דברים שחשוב לבחון לפני שבוחרים חיפוי חיצוני

  • רמת העמידות של החיפוי בהתאם למיקום המבנה – יש להתייחס לכל הנושא הגיאוגרפי. למשל, אם המבנה ממוקם בסמוך לחוף הים, לא נרצה לחפות אותו באבן או שיש, משום שרמת המליחות והלחות יפגעו בחיפוי תוך זמן קצר ונצטרך לבצע שיקום מבנים. לעומת זאת, בחירת קירות מסך למיקום כזה היא מצויינת משום שהאלומיניום והזכוכית עמידים לתנאים כאלה.
  • תקציב- כמובן שיש לבחור את החיפוי גם משיקולי תקציב, אך במידה וזה מאפשר, עדיף ללכת על הטוב ביותר.
  • תחזוקה- בדקו האם יש צורך בתחזוקה של החיפוי ואם כן מהי וכל כמה שנים יש לבצע אותה.
  • אחריות – איזה סוג של אחריות אתם מקבלים על החיפוי ולמשך כמה זמן היא תקפה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: