בניית בתים מעץ על כל היתרונות שבה

תוכן עניינים

עוד ועוד משפחות בישראל בוחרות באופציה של בניית בתים מעץ על בנייה רגילה קונבנציונלית. בשונה ממה שהיה בעבר, היום מדובר בחומרי בנייה באיכות סופר גבוהה היוצרים עמידות וחוזק לכל מבנה. הרי מאז ומתמיד הבנייה בישראל התחלקה לשניים: בניית אבן של בתים צמודי קרקע בישובים ומושבים כפריים לעומת בנייה בשיכונים בתוך הערים הגדולות. למרות שתחום הבנייה עבר המון שינויים גם בהיבט האדריכלי וגם בהיבט הטכנולוגי, עדיין הבנייה של בתים צמודי קרקע נשארה זהה במשך עשרות שנים. יחד עם זאת, ככל שגדלה החשיפה לבנייה בארצות הברית ואירופה, ישראלים החלו להבין את היתרונות הרבים שבבניית בתים מעץ.

בניית בתים מעץ

בידוד תחזוקה בבניית בתים מעץ

אחד היתרונות המרכזיים בהיבט של בנייה בעץ הוא זמן הבנייה הקצר משמעותית בהשוואה לבנייה רגילה. תוך כמה חודשים אפשר לבנות בית שלם ולהרכיבו באופן מודולרי. פחות זמן, פחות כסף. על פי תקן בנייה ירוקה שדוגל בשימוש בעץ, יתרון נוסף ומשמעותי מאוד שמביאה איתה הבנייה בעץ הוא סביב כל הנושא של הבידוד. העץ הוא חומר שמבודד בצורה טובה פי כמה בהשוואה לאבן, זאת בשל חללי האוויר שנמצאים בתוכו. כך למעשה אנו נהנים מחיסכון מירבי באנרגיה ובצריכת החשמל ולכן בנייה בעץ גם נחשבת לירוקה יותר.

בנוסף, העץ נחשב לחומר גלם סופר גמיש ולכן הבנייה אתו היא מודולרית. כלומר, בקלות ובצורה מאוד יעילה ניתן לבצע בו שינויים, זאת בשונה מבטון או מאבן למשל. בנייה בעץ תאפשר לכם בעתיד להוסיף או לשנות חללים, לייצר מבנה אחר של הקירות ולבצע מגוון של שינויים עיצוביים בו. בהיבט של תחזוקה, אנשים רבים חוששים, אך האמת היא שברגע שהעץ עובר את התהליכים שהוא צריך לעבור לצורכי בנייה, הוא משרת אותנו לטווח הארוך ונחשב לחזק ועמיד מאוד.
לכן, בין אם אתם מתכננים קניית דירה ללא הון עצמי או עם הון – בכל מקרה, ייתכן וכדאי לשקול בניית עץ.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: