איפה מוכרים פריטי אספנות?

תוכן עניינים

בעשרים השנה האחרונות, אחד הטרנדים שכבשו את תחום הקניות נקרא רכישה של פריטי אספנות. על השאלה איפה מוכרים פריטי אספנות מורכב לענות וזאת משום שכל פריט אספנות רוכשים במקום אחר:). בשורות הבאות נציג בפניכם היכן נהוג לרכוש סוגים שונים של פריטים מהסוג הזה, פריטים עתיקים, אותנטיים, מיוחדים ונדירים במיוחד או כאלה שפשוט יום יבוא והם יהיו שווים המון כסף.

 

מוצרי יוקרה

בקטגוריה זו נכנסים כלי כסף, כלי זהב ונחושת, תכשיטים מסוגים שונים כמו שרשראות, צמידים, עגילים, טבעות וכדומה. איפה מוכרים פריטי אספנות כאלה? מוצרים אלה ניתן לרכוש או בחנויות תכשיטים שמוכרות תכשיטים עתיקים, או בחנויות המתמחות במכירה של ענתיקות או אצל אספני ענתיקות.

רהיטים עתיקים

שידות, שולחנות כתיבה עתיקים, פינות אוכל, כורסאות, מוצרי עץ או זכוכית – את כל אלה ניתן להשיג או בשווקים מיוחדים כמו שוק הפשפשים למשל, או בחנויות יד שנייה. ניתן לאתר מקומות כאלה ברשת האינטרנט או בתוך קבוצות פייסבוק בהם מפרסמים מקומות המוכרים ענתיקות מהסוג הזה.

 

פריטי אמנות

פסלים, תמונות, ציורים, צילומים ושאר אביזרי ופריטי אומנות ניתן לרכוש או אצל אמנים המתמחים באיסוף של פריטים כאלה, אצל אוצרים או באתרי אינטרנט מיוחדים המיועדים למכירת פריטים אלה במיוחד. מומלץ לחפש באתרים מחו"ל שם נמצא היצע גדול יותר של פריטים למכירה.

 

קלפים בולים מטבעות ומה שביניהם

יש עוד המון סוגים של פריטי אספנות אותם נהוג לאסוף ברחבי העולם. את המוצרים השונים ניתן לרכוש דרך רשת האינטרנט, במכרזים מיוחדים או גם כן להיעזר ברשתות החברתיות. ישנן קבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות שמתמחות בתחום הזה. מומלץ לבצע חיפוש בשפה האנגלית כדי למצוא יותר תוצאות.

 

מה קובע את הערך של פריטים אלה ?

יש כל מיני משתנים ומאפיינים שקובעים את הערך של אותם פריטים כמו עד כמה הם עתיקים, מאיפה הם מגיעים, איפה ייצרו אותם, כמה ”ידיים“ הם עברו, לאיזו קטגוריה הם משתייכים ועוד. כמו כן ישנו עניין של ביקשו והיצע. ככל שלפריט מסויים יש יותר ביקוש כך גם המחיר שלו יעלה בהתאם. פריטים ללא ביקוש או ביקוש נמוך יהיו זולים יותר כמובן.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: