משקפי מציאות מדומה – כל מה שרציתם לדעת

תוכן עניינים

אנו חיים בעידן שכמעט בכל חודש פורץ לשוק איזה חידוש, גאדג‘ט או פתרון טכנולוגי שעדיין לא התנסנו בו קודם לכן. בעוד חלק מאותם חידושים, נעלמים כאילו לא היו מלכתחילה, אחרים נשארים על המדפים ובחנויות לאורך זמן. אחת ההמצאות הללו, מסוג אותם דברים ששינו לגמרי את התפיסה הטכנולוגית נקראית משקפי מציאות מדומה. מדובר בטכנולוגיה ייחודית וחד פעמית אשר משתייכת לעולם הגיימינג.

מה זה בעצם משקפי מציאות מדומה ואיך זה עובד?

מציאות מדומה, היא בעצם טכנולוגיה שמאפשרת לנו להיכנס לתוך כל מיני עולמות דמיוניים או מציאותיים שהם מעבר למציאות. כלומר, באמצעות אותה טכנולוגיה אנחנו יכולים לצלול במעמקי הים, לטוס רחוק לחלל, לבקר בספארי או במוזיאון, להתרשם מסוגים שונים של הולוגרמה וככל שהזמן עובר, הטכנולוגיה הזו הופכת יותר ויותר מונגשת ונכנסת לענפים ותחומים נוספים, פרט לעולם הגיימינג כמו תחום הטיפול, הרפואה, הצבא, נדל“ן, תיירות ועוד.

רק מי שיצא לו לנסות להתנסות במשקפיים הללו, יכול להבין איך זה באמת עובד. זה הרבה מעבר לרזולוציה או טכנולוגיה חדשנית. מדובר בשילוב בין חוויה שהיא פיזית לבין העצמה של הדמיון. המשקפיים הללו מאפשרות לנו לחוות חוויה ייחודית המשלבת בין חוש הראייה לבין חוש השמיעה ומשפיעה על המוח שלנו. אמנם התאים במוח מבינים ויודעים כי מדובר במשהו לא מציאותי, בסוג של סימולציה, אבל עדיין יש כאן תפיסה חושית, מוטורית והמוח שלנו משלים את המידע ומציג פרשנות שהיא אחרת, מעבר למציאות שאנחנו חווים.

למי זה מתאים?

לכל מי שרוצה לחוות את הטכנולוגיה הזו אצלו בבית ולהתנסות במגוון של משחקים, אפליקציות ותוכנות מגניבות או אפילו לטפל בבעיה מסוימת, פיזית או רגשית ממנה הוא סובל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: