ירקות ופירות ומה הצבע שלהם מסמן?

תוכן עניינים

כולנו יודעים שפירות וירקות עשירים בנוגדי חמצון, ויטמינים, מינרלים – אלו תורמים רבות למגוון של תהליכים בגופנו ושומרים על המערכות השונות חזקות, מאוזנות ובריאות. הם חלק בלתי נפרד מהתזונה של כולנו. השאלה היא מה מסמל כל צבע? ממחקרים רבים עולה כי אכילה של ירקות ופירות בחמישה צבעים מסייעת לאורך זמן לשמור על הגוף בריא ומונעות היווצרות של מחלות.

 

כוחם של האדומים

נוגד חמצון בולט בירקות אדומים הוא ליקופן. הוא מסייע במניעת היווצרות מחלות כמו סרטן ומחלות כלי דם, יעיל בחיזוקה של המערכת החיסונית ומסייע במניעת תהליכי הזדקנות טבעיים. תוכלו להזמין ירקות עד הבית בצבע אדום וסגול כמו סלק, פלפל אדום, תפוח אדום ועוד.

 

  • כתומים- אלו מכילים בטא קרוטן ואלפא קרוטן ומסייעים גם כן לשמור על חיזוקה של המערכת החיסונית ובמניעת היווצרות מחלת הסרטן.
  • ירוקים – עשירים בכלורופיל המסייע בניקוי רעלים ומתכות מהגוף. בנוסף, הם עשירים בויטמין K, מעולים לשמירה על משקל גוף תקין ומאוזן ומפחיתים את הסיכוי להיווצרות של מחלות לב וכלי דם.
  • לבנים – עשירים במגוון של רכיבים כמו בטא קולגן, SDG וידועים בתור מעולים לחיסול תאי B ותאי T המפחיתים משמעותית את הסיכוי להיווצרות של סוגים שונים של מחלת הסרטן כמו סרטן הערמונית, סרטן השד ועוד.

טיפים לשלב יותר ירקות ופירות בתפריט

יש המון דרכים לשלב יותר פירות וירקות בתפריט שלנו. ניתן להכין שייקים טריים ולשלב גם ירקות בתוכם עם אגוזים, טחינה ושקדים, אפשר להכין כל מיני סלטים מעניינים עם ירקות אפויים בתנור ואפילו ארוחות בריאות עם יוגורט ופירות טריים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: