מכון אולטרסאונד – מה חייב לבדוק לפני שבוחרים בו?

תוכן עניינים

בדיקת אולטרסאונד המכונה גם סונוגרפיה נחשבת לאחת מהבדיקות הרפואיות הכי פופולאריות בתחום הרפואה. הבדיקה יוצרת תמונות בהן מוצגים האיברים השונים של הגוף על מסך, תוך שימוש באנרגיית גלי קול בתדירות הגבוהה על מה שאנחנו בני האדם מסוגלים לשמוע. בדיקת אולטרסאונד יכולה להתבצע בקופות החולים, בבתי החולים או לחילופין ניתן לעבור אותה על ידי קביעת תור באחד ממכוני האולטרסאונד הפזורים ברחבי הארץ. בהיותנו בוחרים  מכון אולטרסאונד יש כמה דברים שאנחנו צריכים לבדוק לפני כן.

 

סוג הבדיקה, זמינות וטפסולוגיה

בין אם נשלחתם על ידי הרופא המטפל שלכם לעבור אולטרסאונד בטן ובין אם מדובר בצילום אחר, חשוב לוודא כי במכון אליו הופניתם או עליו אתם מבררים אכן מבצעים את הבדיקה הזו. לא בכל המכונים מבצעים את כל סוגי הצילומים וזה משהו שצריך לבדוק אותו קודם לכן. בנוסף, חשוב לשים לב ולראות שבאמת יש זמינות במכון, בעיקר במידה והבדיקה שלכם אכן דחופה ואתם צריכים לבצע אותה כמה שיותר מהר. יש מכונים שעובדים עם קופות החולים ובמידה והדחיפות גבוהה יותר ואין תורים, תמיד ניתן באמצעות טופס 17 לבצע את הבדיקה במכון פרטי.  בכל אופן, אם אתם מבצעים את הבדיקה במכון פרטי, שווה לבדוק כי יש לכם את כל הטפסים המתאימים מבעוד מועד.

טכנולוגיה במכון אולטרסאונד

עוד דבר ששווה להתייחס אליו, במיוחד אם מדובר באולטרסאונד מורכב או ייחודי הוא בחירת מכון או מקום שמחזיק במכשיר ברמה טכנולוגית גבוהה. ככל שהמכשיר מתקדם יותר, התוצאות מהימנות יותר ואז התכנית הטיפול שתיקבע אחרי הבדיקה תהיה מדוייקת יותר עבורכם. חשוב לזכור כי מדובר בבדיקה מצוינת, אך היא לא מתאימה לכל איבר בגוף ולכל מצב רפואי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: