חוג טכנולוגיה לילדים שיעשה חשמל באויר

תוכן עניינים

אין זה פשוט לבחור חוג לילדים. יש כל כך הרבה תחומי עניין או תחביבים וחשוב לקלוע בדיוק למה שהילד אוהב, מוכשר בו או מתעניין. החוג צריך להעשיר את הילד, לספק לו הרחבת אופקים טובה ואיכותית וכמובן לאפשר לו את המקום לפתח את התחביבים ותחומי העניין שלו שפחות מקבלים מקום בלימודים הפרונטליים במסגרת בית הספר. החוגים נועדו לשבור שגרה, לתת מקום לנושאים ותכנים שאין להם מקום בשגרה בזמנים אחרים וכמובן לאפשר לילד להתפתח, ללמוד ולהתקדם ככל שהוא יכול. חוג טכנולוגיה הוא חוג מתקדם ורלוונטי שהצורך והביקוש עבורו התעוררו ממש בשנים האחרונות והוא בעצם כולל שורה ארוכה של תכנים מעניינים שעד כה ילדים לא עסקו בהם. מכיוון שהילדים כיום הרבה יותר טכנולוגיים מאשר הדורות שקדמו להם, הרי שזה הזמן וזו ההזדמנות לקדם אותם ולעזור להם להתקדם עם הטכנולוגיה שהם מכירים עוד כמה צעדים קדימה.

חוג טכנולוגיה לילדים

מה זה כולל?

כאשר מדברים על נושאי טכנולוגיה לילדים אפשר להכניס תחת ההגדרה הזאת לא מעט נושאים ותכנים. להלן כמה רעיונות לנושאים כאלה –

  • תכנות: כעת כשהילדים מכירים את אופן הפעולה של אפליקציות ועושים שימוש באתרי אינטרנט על בסיס יומיומי וקבוע – הם יכולים להבין איך כל זה קורה, איך מתכנתים ומה אפשר להפיק בעזרת שפות תכנות שונות.
  • שימוש באינטרנט: אף פעם לא מוקדם מדי להבין לעומק איך הכי נכון להשתמש ברשת האינטרנט, לפרק לגורמים את מה שהרשת מהווה וכך להבין טוב יותר איך להפיק ממנה תועלת.
  • גיימינג: ללא ספק זהו התחום שהכי מעניין ילדים ומושך אותם. גם כאן הם ייהנה ומאד יתעניינו להבין איך המשחק נוצר ואיך פועלות הפונקציות השונות שבו.
  • רובוטיקה: אולי הרובוטיקה נחשבת כטכנולוגיה מהדור הישן אך ללא ספק היא עדיין כאן ויש לה לא מעט מתעניינים, ביניהם ילדים רבים.

איך מוצאים ובוחרים חוג טכנולוגיה לילדים?

בערים רבות מוצעים אינספור חוגים מטעם הרשות המקומיות, מתנ"סים או חברות פרטיות בשלל תחומים ונושאים. חשוב לבחון לעומק את הסילבוס של החוג, להבין בדיוק מה התכנים שיילמדו. אם מדובר בילדים מספיק גדולים, הרי שקל יותר לערב אותם ולוודא שבוחרים בחוג שהם אכן יתעניינו בו.
ברוב המקרים, אפשר לבקש שהילד יגיע למפגש אחד לניסיון, כדי לוודא שהתכנים אכן מתאימים לו ושהוא מוצא עניין בחוג. ואחר מכן, אפשר לרשום אותו. כדאי למצוא בלוג חדשנות או טכנולוגיה ולבדוק בו אתת היצע החוגים כיום או על מנת להבין מה הנושאים של הקורס ולעניין בהם את הילד. חשוב מאד להבין שכיום להורים ולילדים יש ידע שונה מאד בנושאי האינטרנט והטכנולוגיה ולכן יש חשיבות לשתף את הילד בתהליך ולוודא שהוא מוצא את מקומו בצורה הטובה ביותר.

תרומת החוגים

מכיוון שהטכנולוגיה כל הזמן מתפתחת ומתקדמת, הרי שכל נושא לימוד יכול לתרום להרחבת הידע והאופקים. אין לדעת איזו פיסת מידע שילד צעיר למד דווקא בחוג בשעות אחר הצהריים תלך איתו גם לגילאים הבוגרים ותתרום לו בהמשך החיים, אם בלימודים האקדמיים או בכיוון התעסוקתי שהוא יפנה אליו. הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום, בכל זמן והיא תלך ותתפוס נפח אפילו גדול יותר ויותר ככל שיחלוף הזמן.

הדבר הטוב ביותר לעשות עבור הילדים זה לבחור עבורם את החוג שהכי יתאים להם, יעניין אותם וכמובן יגרה אותם ברמה האינטלקטואלית שלהם. אם הילד לא מתחבר לטכנולוגיה, כדאי למצוא תחומים אחרים. למשל: ציור, קריאה, נגינה, חינוך לספורט תחרותי וכו'.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: