סקיילייט – כך תשדרגו את הבית

תוכן עניינים

אם אתם אוהבים אור וזרימה של אוויר, ואתם בתהליך של שיפוץ משמעותי או בנייה של בית, שווה לשקול התקנה של סקיילייט. למעשה, מדובר באחד מהמוצרים הכי פופולארים בשנים האחרונות בתחום האדריכלות, בנייה, חידוש ועיצוב הבית. סקייליט הוא למעשה חלון בגג או גג משולב זכוכית, וזהו פתרון עיצובי מאד פופולרי בשנים אלו. אחד השימושים המומלצים לסקיילייט הוא חלון אותו ניתן לפתוח כמו כל חלון. אם מסתכלים על השילוב בין פתרונות ירוקים ואקולוגיים לבין סקיילייט נגלים כי קיים קשר ישיר וכי התקנה של חלון או חלונות כאלה מסייעת למקסם את האנרגיה הטבעית של השמש, חוסכת לנו באנרגיה ובעלויות החימום ומייעלת תהליכים.

 

לאיזה סגנון עיצובי מתאים סקיילייט?

התקנת סקיילייט יכולה להתאים לכל סגנון עיצובי ולכל מי שמחפש להכניס אור ממקורות נוספים מלבד חלונות הבית. כדי להכניס אור לנכס שלכם יש כמה אפשרויות כמו קירות מסך אלומיניום, ויטרינות זכוכית גדולות וכמובן התקנת סקיילייט. ישנם סוגים מגוונים של חלונות סקיילייט, לדוגמה ישנם חלונות קבועים שאותם לא תוכלו לפתוח לעומת חלונות שמאפשרים אפילו לצאת דרכם.ישנם גדלים שונים ועוד החלטות שיש לקבל.

 

מה כדאי לדעת לפני שמתקינים?

אם החלטתם להתקין סקיילייט יש כמה דברים שכדאי לדעת.

  1. אופן הפתיחה – ישנם כמה סוגי פתיחה שונים. אפשר לבחור בסקיילייט שנפתח באמצעות מגנון חשמלי, עם כפתורים או שלט, או בסקייליט שנפתח ידנית כמו חלון רגיל. מכיוון שמדובר בחלון שלרוב נמצא בגובה, פעמים רבות נבחר במנגנון חשמלי כדי לאפשר את הפתיחה מרחוק.
  2. בטחון ובטיחות – חשוב לשים לב במקרים בהם מתקינים את הסקיילייט בבית עם גג שטוח, למקרים בהם הולכים על הגג. כשמשתמשים בגג בשוטף, לדוגמה כמקום אירוח, נרצה לדעת שהסקיילייט שהתקנו מספיק חזק ועמיד כדי לא ליפול תחת העומס, בין אם מדובר באנשים שהולכים או רהיטים וכיוצא בזה. נושא נוסף הקשור לבטחון הוא נושא פריצות פוטנציאליות. מכיוון שמדובר למעשה בעוד פתח לבית, חשוב להתקין חלון שגם מאובטח מהבחינה הזו ולא ניתן לפרוץ אותו בקלות.
  3. עיצוב – בזמן הבחירה של הסקיילייט כדאי להדגיש מחשבה לאופן בו ישתלב בבית שלכם ברמת החומר, הצבע וכן הלאה. ישנן מגוון אפשרויות עיצוב שונות כמו בחירת צבע הסקיילייט, חיפוי וכן הלאה.
  4. איטום ובידוד – מכיוון שמדובר כפי שציינו בעוד פתח בבית, חשוב מאד שהסקיילייט יותקן באופן איכותי כך שיחסום כניסה של רעשים ומזג אוויר מין החוץ. ככל שרמת הבידוד שלו תהיה יותר איכותית, פחות תושפעו משינויי מזג האוויר בחוץ.
  5. כיוון הסקיילייט – בעת ההתקנה יש לקחת בחשבון לאן פונה הגג שלכם והיכן הוא יותקן. אם המטרה היא הוספת אור טבעי לפנים הבית, חלונות הפונים דרומה יביאו לניצול מקסימלי של אור השמש. אבל אין מה לדאוג גם חלונות בכיוונים אחרים יכולים לשרת את המטרה של הכנסת אור וגם מטרות נוספות.
  6. סוג הגג – בעת ההחלטה על הסקיילייט המתאים לכם תצטרכו להתאים אותו גם לסוג הגג שלכם, אם שטוח, אם בשיפוע, ממה הוא בנוי וכן הלאה.
  7. מחיר- כמובן שהעלות איננה נמוכה, הן משום שמדובר במוצר חדש יחסית והן משום שפעמים רבות ההתקנה הינה מורכבת. המחיר משתנה ותלוי ברובו בכמות הסקיילייטים שתתקינו, גודל החלל, גודל הסקיליטים, מורכבות ההתקנה וכמובן החברה ממנה תרכשו את המוצר. בחרו חברה אמינה, מקצועית בעל ניסיון בתחום משום שלמקצועיות, הידע והטכנולוגיה השפעה על הדרך שבה תהנו מהמוצר.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: