הרמת סינוס – מה חשוב לבדוק לפני?

תוכן עניינים

מהו סינוס?

לפני שנתחיל, חשוב להבין ולכיר כי הסינוסים הינם חללים אשר נמצאים באזור של העצמות של הפנים. ישנם שני סינוסים אשר ממוקמים טיפה למעלה מהלסת העליונה, כאשר שני הסינוסים הללו מחוברים בעזרת פתחים קטנים וצרים לחלל של האף משני הצדדים שלו. אחת הבעיות הרפואיות המוכרות אשר קשורות לסינוסים הינה כאשר בן אדם זקוק לניתוח של הרמת סינוס.

 

ניתוח להרמת סינוס – הסבר מפורט על הסיבה לביצוע ניתוח זה וכיצד ניתוח זה מתבצע

 

תחילה, אנו ממליצים לכם בצורה נחרצת לבחור רופא שיניים מומלץ טרם ביצוע הניתוח להרמת סינוסים, לדוגמת רופא שיניים ברעננה אשר נמצא מומלץ ביותר על פי סקר דעת קהל שבוצע בשבוע שעבר. הרמת סינוס, או SINUS LIFT כפי שניתוח זה נקרא באנגלית, הינו תהליך רפואי וכירורגי אשר מתרחש לרוב אצל אנשים אשר זקוקים לביצוע של השתלת שיניים, ולאנשים אלה כאמור ישנו מחסור של עצם בלסת העליונה.

המושג הרמת סינוסים, מתייחס בעצם להליך שבו משתילים עצם, או דבר מה אשר מהווה תחליף לעצם הנ"ל, כאשר אלה מושתלים לרוב בחלק האחורי יותר של הלסת העליונה, זאת כדי להוות בסיס חזק וקשיח, שדרכו רופא השיניים יוכל להשתיל בהמשך את השן הדנטלית.

 

מהי הסיבה להשתלת שתלים דנטליים בחלל הפה?

 

השתלה של שיניים דנטליות, הינו תהליך אשר מאפשר לאנשים בעצם לחייך בביטחון, לאחר שאנשים אלה עברו  אובדן מסוים של השיניים שלהם מסיבות שונות. מבין הסיבות המוכרות והנפוצות לאובדן שיניים – מחלות חניכיים, מצב בריאותי ירוד, אלימות, תאונות, ונוספים. השתלת השיניים בחלל הפה, מאפשרות בעצם את המשך החיים באותה צורה, כאשר אין צורך להשתמש בשיניים תותבות, או בתחליפי שיניים אחרים.

נהוג לחלק את הניתוחים להרמת הסינוסים לשתי שיטות, כאשר כל שיטה שונה טיפה במהות שלה ובסוג הניתוח שמבוצע. להלן שתי השיטות הנפוצות לביצוע ניתוח להרמת סינוסים.

  • הרמת סינוס סגורה שיטה זו מוכרת בתור שיטה קלה יותר, אשר מהווה ניתוח הרבה פחות פולשני וקשה. ניתוח זה מוצע בעצם, למטופלים אשר מאופיינים במחסור קטן עד מזערי של העצם, כלומר עד למחסור המתבטא בגודל של עד 2 מילימטרים. היתרון בשיטת ניתוח זו, הינה כי במקרים גדול ישנה אפשרות להשתמש בפתח אשר נוצר, על מנת להעביר באופן ישיר את השתל, ובכך לחסוך למטופל ביקור נוסף אצל הרופא או המתנה ארוכה.
  • הרמת סינוס פתוחה כאן מדובר כבר על הליך רפואי מורכב הרבה יותר, אשר מוצע לרוב לקליינטים אשר מאופיינים במחסור רב של העצם. כחלק מיטה זו, הרופא יפתח מעין פתח בצידה החיצונית בלסת העליונה, זאת כדי שיהיה ניתן לגשת אל הסינוסים. בעזרת פתח זה הרופא יצליח בסופו של דבר להחדיר את השן החלופית ולהתקינה.

 

 

אני צריך הרמת סינוסים איך אני בוחר רופא שיניים?

 

בעיקרון, בין אם אתם צריכים לבצע תהליך רפואי הקשור לשיניים באופן כללי ובין אם מדובר בהרמת סינוסים באופן ספציפי, מאוד חשוב לבחור את רופא השיניים בהתאם לאותה פרוצדורה. למה? משום שרופאי שיניים שונים מתמחים בתהליכים ופרוצדורות רפואיות שונות ולכן הכי חשוב זה לבדוק שהרופא אליו אתם ניגשים באמת מבצע בצורה מקצועית ויסודית את אותו תהליך. הדבר האחרון שאתם רוצים זה לגרום לעצמכם נזק. בנוסף ואם ניתן, כדאי לפנות לאנשים שאתם מכירים ולקבל המלצות על רופא שיניים מומלץ בהתאם לרמת הזמינות הדרושה, המחיר שמתאים לכם, אזור המגורים שלכם ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: