הקלה על כאבים כרוניים: כל הדרכים האפשרויות

תוכן עניינים

אנשים רבים סובלים מכאבים כרוניים שפוגעים להם באיכות החיים, מונעים מהם לנהל שגרה יומיומית קבועה ורציפה, חלקם אפילו מפתחים בעיות נפשיות ומצבים מורכבים כמו דיכאון למשל. יש אנשים שסובלים באופן תדיר מכאבי ראש ומיגרנות והם לא יודעים מה הסיבה העיקרית לכך, אחרים סובלים מכאבי שרירים או מפרקים, יש אנשים שהבעיה שלהם היא דווקא במערכת העיכול וסובלים מבעיות כמו כאבי בטן, עצירות, גזים, שלשולים, לעתים אפילו השמנה או תת משקל ויש אנשים שסובלים מכאבים כרוניים כתוצאה ממחלה אחרת שהטיפולים או התרופות שהם לוקחים, גורמים להיווצרות של אותם כאבים. בשורות הבאות נציג ביניכם את הדרכים שיכולות ליצור הקלה על כאבים כרוניים.

 

הכירו את נפלאותיה של הרפואה הסינית

הרפואה הסינית היא רפואה מסורתית שקיימת כבר אלפים בשנים. למעשה, עוד ועוד אנשים מתחברים לשיטות שונות הנלקחות מרפואה זו ביניהן דיקור סיני, כוסות רוח, נטילת צמחי מרפא ומעדיפים שלא ליטול משככי כאבים או לעבור ניתוחים כירורגיים, אלא לנסות את השיטות הללו שמסייעות בהקלה על כאבים כרוניים. לכל שיטה מתוך הרפואה הסינית יש את היתרונות שלה. בדיקור סיני למשל יש גירוי של נקודות שנמצאים על גבי המרידיאנים אשר זורמים לאורכו של הגוף כולו. הערוצים מעבירים את האנרגיות, הגוף מתחזק ואז עם הזמן הכאב מופחת ואפילו לעתים נעלם.

 

עיסוי רפואי

שיטה נוספת שנחשבת למעולה לטיפול בכאבים כרוניים נקראית עיסוי רפואי. למעשה, מדובר בשיטה מצויינת שהפכה להיות פופולארית בשל העובדה שאנחנו נמצאים המון שעות מול המחשב ומול מסכים בכלל. אותו אורח חיים יושבני בשילוב ההקלדות מוביל להיווצרות של דלקות, בעיות וכאבים מסוגים שונים. במצב כזה הדם בעצם לא זורם כמו שצריך לאיברים ואז המפרקים שלנו הופכים קשיחים יותר, מתחממים יתר על המידע והאזורים הופכים לדלקתיים. במקרים מסוימים אנחנו ממשיכים בשגרה היומיומית שלנו ובמקרים אחרים זה ממש פוגע באיכות החיים שלנו ומונע מאיתנו לבצע פעולות של היום יום. עיסוי רפואי מסייע להזרים את הדם מחדש. בשונה משיטות טיפול אחרות, כאן הטיפול הוא יסודי ומתמקד בשורש של הבעיה.

יש שיטות רבות נוספות לטפל בכאבים כרוניים ביניהן טיפול אוסתיאופטי, טיפול בעזרת כירופרקט, טיפולים מתחום הרפואה המשלימה, טיפול באמצעות נטילת צמחי מרפא בהתאמה אישית ועוד. כמובן שלכל שיטה יש את היתרונות שלה. יש לא מעט קבוצות באוכלוסיה הסובלות מכאבים כרוניים מסוגים שונים כמו למשל:

  • אנשים הסובלים ממחלת הסוכרת ומפתחים כאבים כרוניים כמו למשל כאבי עיניים, כאבים ברגליים, כאבי גב ועוד…
  • ספורטאים – לספורטאים יש נטיה להיפצע, הם חשופים יותר למצבים המעודדים דלקות ופציעות.
  • נשים בהריון – הגוף בהריון משתנה לגמרי גם בהיבט החיצוני, אבל גם בהיבט הפנימי וכל המערכות בגוף עוברות שינוי. נשים בהריון מפתחות הרבה פעמים כאבים כרוניים כמו כאבי גב למשל, כאבים בכפות הרגליים, כאבי בטן ועוד…
  • נשים אחרי לידה – לגוף לוקח המון זמן להתאושש וגם כאן יש כל מיני סוגים של כאבים כמו למשל דלקות שנוצרות בידיים ובמפרקים של הידיים כתוצאה מהנקה או סחיבה של התינוק…

 

איך בוחרים את הטיפול המתאים?

את הטיפול מהתחום של רפואה סינית יש להתאים למצב הרפואי ולבעיה הספיציפית ממנה אתם סובלים. חשוב לוודא שמצבכם הפיזי והנפשי מתאים בהתאם לטיפול אותו בחרתם דבר נוסף שכדאי לבדוק הוא מה המקור של הבעיה. לפעמים שמבינים את המקור של הבעיה ומאיפה היא מגיעה, מספיק שינוי אחד בלבד בפעולה ספציפית שאנחנו עושים ואז השינוי הזה מוביל לשיפור משמעותי בכאב.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: