כיצד ניתן לעשות קניית דירה ללא הון עצמי?

תוכן עניינים

המרוץ לדירה הוא חוויה שכמעט כל זוג צעיר עובר בשלב כזה או אחר של חייו. ישנם זוגות שיכולים להרשות לעצמם את רכישת הדירה בשלב מוקדם של חייהם, ואילו ישנם זוגות שלא יכולים להרשות את זה לעצמם עד שלב יחסית מתקדם בחייהם. הסיבה לכך היא מחירי הדירות הגבוהים כמובן, והעובדה שהבנקים דורשים הון עצמי של כ-25 אחוז מערך הדירה כאשר אנו מתכוונים לרכוש דירה ולקחת משכנתא.
לכן, קניית דירה ללא הון עצמי היא פשוט בלתי אפשרית. יוקר המחייה בארץ מקשה על הזוגות הצעירים את החסכון של ההון העצמי עוד יותר. במידה ואין לכם את ההון העצמי הדרוש, או רק חלק ממנו, עדיין תוכלו להשיג אותו. הדרך הפופולרית ביותר היא לקחת הלוואה מבני משפחה, כאשר בן המשפחה נותן לכם את הלוואה ללא ריבית לתקופה ארוכה, כדי שתוכלו להחזיר אותה בצורה נוחה. זהו הדבר הנכון לעשות, גם אם יש לכם את ההון העצמי הדרוש, שכן כך תוכלו להוריד את גובה המשכנתא. הדבר עשוי לחסוך לכם בין עשרות למאות אלפי שקלים, תלוי בגובה ההלוואה והריבית כמובן.

קניית דירה ללא הון עצמי

פתרון קניית דירה ללא הון עצמי לגיל הזהב

מבוגרים מעל גיל 65 יכולים לפנות לפתרון של משכנתא הפוכה במסגרתו הם משעבדים את הנכס שלהם לבנק ומקבלים הון נזיל בתור מלווה מן הבנק בכדי לחיות את חייהם. עד למותו לא משלם המלווה בעבור שכר דירה וממשיך להתגורר בנכס. לאחר מותו מוכרים את הדירה, מחזירים את ההלוואה והיתר מועבר ליורשים החוקיים של בעל הנכס. בדרך, כלל הבנק מתיר ליורשים את האפשרות לפרוע את ההלוואה ולשמור את הנכס, במקום לבצע הליך מכר. מבחינה כלכלית, ייתכן וזוהי אחת מתוך השקעות 2021 החדשות, אותן כדאי לכם לשקול כמשתלמת.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: