צואת יונים מחלות

תוכן עניינים

צואת יונים מובילה במקרים רבים להיווצרות של מחלות זיהומיות ובעיקר להידבקות בפטרייה שנקראת קריפטוקוקוס, פטרייה דמוית שמרים שחיה בסביבה שמזוהמת בצואת יונים. ההידבקות מתרחשת עם נשימת הזיהום, ובמקרים חמורים היא עלולה להוביל למוות.

איפה בדרך כלל יש צואת יונים?

צואת יונים מתרחשת במקומות צרים שאינם גלויים והאמצעי העיקרי למניעת זיהומים אלו הוא ברוב המקרים שירות הדברת מזיקים. צעד מניעה זה חשוב, כי אנשים פגיעים עם חסינות מוחלשת עלולים לחלות מאוד בזיהום בחזה או בדלקת קרום המוח.

סיכוני צואת יונים

נשימת אבק או חלקיקי אוויר שמכילים צואת יונים מזוהמת עלול להוביל למספר מחלות, כולל מחלה דמוית שפעת שנקראת פסיטאקוזיס. מחלה אחרת היא סלמונלה, זיהום חיידקי שעלול לגרום לשלשול, ועשוי להימצא גם בלשלשת ציפורים.

אנשים שנוגעים בצואת יונים נדרשים לנקוט באמצעי זהירות כגון שטיפת הידיים עם סבון, וניקוי כל פיסת עור חשופה לפני אכילה, שתייה, או הצבת הידיים ליד הפה. כמו כן, אם אתם מאכילים ציפורים או מטפלים בהן, שטפו את ידיכם לאחר מכן. אם יש לכם מערכת חיסונית פגועה, כולל מ-HIV, איידס או סרטן, אל תנקו צואת יונים.

אמצעי זהירות להגנה על הבריאות

צואת יונים טומנת בחובה סכנות כמו החלקה, אבל עלולה לשאת גם סיכונים בריאותיים. הסיבה לכך היא שהצואה מכילה פתוגנים שעלולים להזיק לבני אדם אם הם נבלעים. כאשר אתם מנקים צואת יונים, חשוב לוודא שאתם נוקטים באמצעי הזהירות המתאימים על ידי עטיית כפפות, מסכה, נעליים סגורות ומכנסיים וחולצה ארוכים.

בין אם יונים מקננות על המרפסת, או שיש צורך לנקות כמה אזורים בלבד, קיימות מספר שיטות לניקוי המרפסת שלכם בהתאם לסוג החומר שממנו היא עשויה. למרבה המזל, רוב השיטות האלו דורשות רק שימוש בחומרי ניקוי בית סטנדרטיים ואין צורך לפנות לחברת הדברת מזיקים מתקדמת על מנת להיפטר מהצואה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: