הרחקת מזיקים לקיץ – מה חשוב לדעת?

תוכן עניינים

הקיץ בפתח ויחד איתו גם כל אותם דברים אליהם התגעגענו כמו ים, פירות הקיץ, בריכה, טיולים בחיק הטבע, פיקניקים ועוד. אך מעבר לאותם דברים חיוביים הקיץ מביא עימו גם מספר תופעות לא ידידותיות עבורנו כאשר אחת מהם היא מזיקים. בין אותם מזיקים שמזוהים עם תקופת הקיץ נוכל למצוא יתושים, זבובים רבים, ג׳וקים ומכרסמים כמו עכברים וחולדות. ניתן להיפטר מכל אלה באמצעות הרחקת מזיקים.

 

באופן טבעי כאשר הטמפרטורות עולות אנו עדים להופעתם המחודשת של מזיקים ומכרסמים אותם אין אנו רוצים לראות בקרבת הבית שלנו. המזיקים וגם המכרסמים מביאים איתם מחלות רבות היות והם מסתובבים בביוב, בפחי האשפה ועוד מקומות שאינם סטריליים וכתוצאה מכך מביאים איתם לא מעט מחלות. מעבר לעובדה שמדובר במפגע תבוראתי גדול מאוד עבורנו ועבור בני המשפחה שלנו מדובר גם במפגע אסתטי שכן אף אחד מאיתנו לא אוהב שמסתובבים בבית שלנו מזיקים או מכרסמים. באתר ufiyona.co.il תוכלו לקבל מידע מקצועי נוסף בנושא.

 

מה אנחנו יכולים לעשות בכדי למנוע את הופעתם של מזיקים בקיץ?

בבתים רבים עוד לפני תחילת הקיץ כבר חושבים איך ומתי לבצע הרחקת מזיקים לקיץ כאשר קיים מגוון רב של פתרונות בכדי למנוע את הופעתם של המזיקים במרחב שלנו, כאשר על חלק מן הדברים שאנו יכולים לעשות בנידון כדי לא לפגוש את אותם מזיקים ומכרסמים נדבר במאמר הבא.

 

שמרו על ניקיון

אז נכון שהפתרון המוכר והפופולרי ביותר להרחקת מזיקים בקיץ הוא דווקא הזמנה של מדביר אך ישנם עוד לא מעט דברים שאנחנו יכולים לעשות קודם לכן. ראשית סביבה נקייה עוזרת לנו לשמור על הבית שלנו נקי ממזיקים שכן במידה ואין לכלוך ואין פירורים של אוכל או שאריות מזון ברחבי הבית הסיכוי שניתקל במזיקים כמו ג׳וקים או נמלים פוחת באופן משמעותי. לכן חשוב מאוד לבצע נקיון שוטף של המרחב הביתי כאשר יש לשים דגש גדול יותר על איזור המטבח כאשר דגש מיוחד עוד יותר על איזור הכנת האוכל ולוודא כי אין בו שאריות מזון שעלולות למשוך מזיקים רבים. מעבר לכך גם איזור האכילה צריך להיות נקי לאחר האוכל שכן לא רק באיזור המטבח יכולים להיות פירורים שיביאו מזיקים. דבר נוסף שיש להקפיד עליו בסביבת המטבח הוא לוודא כי אין שקיות של אוכל פתוח מכל סוג שהוא. במידה ויהיו שקיות אוכל פתוחות, הן בקלות יכולות למשוך מזיקים או מכרסמים, דבר שיגרום לנזק תברואתי גדול בביתנו שכן במידה ומכרסם מגיע לשקית מזון אסור כמובן לצרוך ממנה ויש להשליכה לפח באופן מיידי. הדבר גם נכון לאוכל של חיות המחמד שלכם שכן מזיקים ובעיקר מכרסמים נמשכים אליהם מאוד. וודאו כי כל האוכל בבית סגור באופן הרמטי לאחר הפתיחה שלנו במידה ואתם מייעדים לו שימוש נוסף בעתיד.

 

 

מה עלינו לעשות במידה וגילינו מזיקים בבית שלנו?

אז כמובן שיכול להיווצר מצב בו שמרנו על כללי הגיינה וסטריליות בבית ובכל זאת אנו נתקלים במזיקים או מכרסמים. במידה וזה אכן המצב שלנו חשוב מאוד לקרוא למדביר בהקדם האפשרי ולתאר לו את המצב בקצרה כדי שהוא ידע לתכנן איזה סוג של הדברה בדיוק יש לבצע בבית שלכם. כך למשל אם אתם אומרים לו שנתקלתם במכרסם בביתכם עם עקבות במספר נקודות במטבח ומוסיפים שיש לכם בבית ילדים קטנים או חיית מחמד הוא כבר ידע בדיוק באיזה צורה הוא ינסה לתפוס את המכרסם מבלי שתשקף סכנה לילדיכם הקטנים או לחיית המחמד. כמובן שניתן גם לבצע הדברה מונעת לפני הקיץ, דבר שיכול להרחיק את הג׳וקים, היתושים או הנמלים מן הבית שלכם לתקופת הקיץ.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: