יעוץ משכנתאות מדוע זה כל כך חשוב?

תוכן עניינים

ישראלים רבים המעוניינים לקחת משכנתא לצורך רכישת דירה או בית, פונים לבנק. השאלה היא האם הבנק מספיק אובייקטיבי כדי להציע לאותם ישראלים את המסלולים האטרקטיביים ביותר בהתאם לצרכים שלהם?, האם הוא יאפשר ללקוחות לשלם ריביות נמוכות והאם הבנק ידאג לאינטרסים שלהם? אז התשובה לכל השאלות הללו, לא בטוח בכלל. זו הסיבה שישראלים רבים פונים לשירות הנקרא יעוץ משכנתאות. לא רק שיועץ משכנתא מקצועי יכול להעניק לכם הרבה מאוד שקט נפשי, הוא גם יכול לחסוך לכם לא מעט כסף.

 

אז מה התהליך של יעוץ משכנתאות?

ובכן, לא משנה אם אתם רוצים לקחת משכנתא לדירה ראשונה, משכנתא לצורך רכישת נכס עסקי, משכנתא להשקעה, למחזר את המשכנתא הקיימת שלכם או משכנתא הפוכה, ליועץ משכנתאות כמה תפקידים חשובים.

  • ניתוח העסקה – כאשר את מגיעים לקבל שירות מיועץ משכנתאות, אתם צריכים לוודא שהיועץ באמת בודק האם העסקה מתאימה לכם. כלומר, האם אתם יכולים לעמוד בשיעורי המימון והאם יש לכם אחוז מימון שדרוש כדי לסגור את העסקה הזו.
  • חיסכון בזמן- תפקידו של יועץ המשכנתא הוא להגיש את הבקשה לכמה בנקים (לפחות שניים) בכדי ליצור סוג של תחרות ולקבל אישור על העסקה תוך 24-48 שעות. לעומת זאת, אם תבחרו ללכת לבנק בעצמכם, רק אחרי כמה ימים תוכלו לקבוע פגישה מסודרת וזה כמובן תהליך שיחסוך לכם הרבה מאוד זמן.
  • חסכון אדיר בכסף – תפקידו העיקרי של היועץ הוא לבנות עבורכם תמהיל מסלולי. הוא אמור להיות מותאם לצרכים שלכם ולחסוך לכם בעתיד הרבה מאוד כסף. ריבית הנחשבת לגבוהה יותר או בחירת מסלול שלא מתאים לכם יגרמו בעתיד לנזקים כלכליים עצומים.

 

לסיכום, יש חשיבות רבה לפניה ליועץ משכנתאות. לכן, אם אתם חושבים על לקיחת משכנתא, שווה שלא לוותר על זה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: