מחלות מעיים – האם ניתן לשפר באמצעות רפואה טבעית?

תוכן עניינים

מחלות מעיים מסוגים שונים פוגעות באיכות החיים של החולים ומונעות מהם לקיים שגרה נורמלית. דמיינו לעצמכם שבכל פעם שאתם רעבים אתם צריכים לחשוב עשר פעמים מה להכניס לפה ?הטיפול במחלות מעיים דלקתיות אפשרי ואף נמצא יעיל לא רק באמצעות תרופות ושיטות פולשניות, אלא גם באמצעות רפואה טבעית, רפואה סינית ורפואת צמחים. הטיפול מתאים לסוגים ושלבים שונים של מחלות מעיים. למשל, על פי הרפואה הסינית מחלות מעיים דלקתיות כמו קרוהן וקוליטיס קיבית נוצרת כתוצאה מחולשה של מערכת העיכול. הטיפול מארתו לשפר את איכות החיים של המטופלים במטרה להפחית כאבים ולאפשר יציאות סדירות. לעתים אף ניתן להוריד את המינונים של התרופות הניתנות במרפאות ובבתי החולים על ידי רופאי גסטרו.

 

כיצד מתבצע הטיפול של מחלות מעיים?

רפואה טבעית באה קודם כל לאבחן את מצבו של המטופל בהתאם למצב הפיזי, הנפשי והרגשי שלו, בהתאם להרגלי התזונה ולאורח חייו. המטפל ייקח מדדים כמו דופק בזמן מנוחה, מראה לשון, מראה של הפנים, מראה כפות הידיים, צבע העור, רגישות לקור וחום, לחות ויובש.

לאחר האבחון התהליך הטיפולי כולל דיקור סיני לצד נטילת פורמולות צמחים המותאמות באופן אישי למטופל. בעוד הדיקור בא לאזן את הגוף מבפנים ולהזרים אנרגיה חדשה, דם וחמצן, הצמחים אמורים לאזן את היציאות ולעודד ספיגה יעילה של המזון תוך הפחתה של התגובות הדלקתיות ותופעות הלוואי המגיעות לרוב כתוצאה מטיפולים תרופתיים חזקים. בנוסף, הטיפול משלב גם המלצות תזונתיות עבור המטופל הכולל מה לאכול, איך לאכול, איך להפוך את הרגלי האוכל ליותר מסודרים, ממה יש להימנע לגמרי, איך לשפר את איכות השינה, איך מונעים כאבי ראש כרוניים, איך להפחית עומסים ומתחים בחיי היום יום ובקיצור כיצד לשפר את איכות החיים של המטופל.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: