תאונה קטלנית בכביש – איך מתמודדים?

תוכן עניינים

עולם התחבורה ככלי מרכזי בחיינו ועל תאונות דרכים ככלל

בימינו, כל אדם בעולם מבין בשלב מסוים כי רישיון נהיגה הוא כלי חשוב והכרחי בחייו. בסופו של דבר, כלי רכב פרטי מהווה את דרך ההתניידות הקלה ביותר בארץ ממקום למקום, זאת בהשוואה לכל התחבורות הציבוריות אשר אינן מתקדמות מספיקות בארץ בשנת 2022. למעשה, 4 מכל 6 בני אדם בישראל מחליט להוציא רישיון נהיגה בשלב כזה או אחר בחייו. ישראל היא אחת מהמדינות המתפתחות ביותר ביחס האוכלוסייה לעומת כמות רישיונות הנהיגה במדינה, דבר זה מתבטא בתחומים רבים כמו – פקקי תנועה, עומסים בכבישים, אך גם בתחום תאונות הדרכים. תאונות הדרכים בארץ מתחלקות למספר קטגוריות – תאונה קלה ללא פגיעה בגוף או בנפש, תאונת דרכים בינונית עם פגיעות קלות עד בינוניות, ואחרון, תאונה קטלנית אשר יכולה להיות גדולת מימדים, והרסנית מאוד בעלתי השלכות כבדות ורציניות לחיים שלנו. כאשר חס וחלילה נתקלנו בסיטואציה בחיים שבה היינו מעורבים ישירות בתאונת דרכים קטלנית, עלינו לדאוג שאנחנו פועלים בחוכמה על מנת שההשלכות השונות של התאונה יהיו מזעריות וטובות עבורנו.

 

על חשיבות עורך דין תעבורה מומלץ במקרה של תאונת דרכים קטלנית בכביש

תחילה, עליכם להבין את הדבר הבא – עורך דין תעבורה הוא האדם היחידי והבלעדי אשר יכול לדאוג לכם  במקרה כזה – גם במצב שבו אתם האשמים בתאונת הדרכים הקטלנית, וגם במצב שבו את הנפגעים בתאונת הדרכים הקטלנית. עורך דין תעבורה הוא אדם בעל ניסיון והתמקצעות בלעדית בעולם התעבורה ועבירות התנועה. יש לזכור – מדובר בעולם משפטי מורכב, בעל מורכבות וחוקים שונים בחוק, ולכן, עורך דין הוא האדם שבקיא בחוק, ויוכל לשמור על הזכויות שלכם בצורה מיטבית. בנוסף, יש לזכור שעורכי דין רבים בארץ אינם מתעסקים בנושא של ייצוג משפטי, אלא מתעסקים בנושאים שונים שלא קשורים לבתי המשפט כגון – חוזים, וכדומה. עורך דין תעבודה מומלץ הוא אדם עם ניסיון רב בתחום התעבורה, אך בנוסף בעל ניסיון בעולם הייצוג המשפטי, ועולם זה מהווה אומנות שלמה בפני עצמה.

 

כיצד אדע שאני בוחר את עורך דין התעבורה הטוב ביותר עבורי?

בסופו של יום, שכירת עורך דין הינו שווה ערך לבחירה של ספקי שירות אחרים בחייכם כמו – רופאי שיניים, שינניות, שיפוצניקים, ועוד… כלומר, רצוי ואף מומלץ לבחור את עורך הדין שייצג אותנו על סמך המלצות וניסיון אישי של בני אדם, ולהימנע מבחירת שירותיו של עורך דין אשר לא קיבלת מספיק המלצות טובות. שנית, המנעו מלשכור את שירותיו של עורך דין רק בשל מחיר מפתה, במקרים רבים מחירים מפתים ניתנים על ידי עורכי דין מתחילים, ללא הניסיון הדרוש בבתי המשפט ועוד.

 

 

איך תפחיתו את הסיכוי להיות מעורבים בתאונות דרכים?

לצערנו חדשות לבקרים אנחנו שומעים על תאונות דרכים, לרוב קטלניות אשר מתרחשות בכבישי ישראל ובמעברי החצייה. הסיבות לכך הן רבות וכוללות בין השאר נהיגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, חוסר מתן תשומת לב בזמן הנהיגה, התעסקות עם הילדים ועם הטלפון הסלולארי, אי ציות לחוקי התנועה ואולי התופעה הנפוצה ביותר- דיבור והתעסקות עם הטלפון הסלולארי בזמן נהיגה. כדי להפחית את הסיכוי להיות מעורבים בתאונת דרכים, דבר שיכול לשנות חיים לחלוטין ואפילו להרוס אותם גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט המנטלי יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם:

  1. לשים את הטלפון הסלולארי בצד ולנהוג רק עם דיבורית, לא להתסמס ולא לגלוש ברשת בזמן נהיגה
  2. להקפיד שהילדים עסוקים במשהו שהם אוהבים בזמן שאתם נוהגים
  3. לבצע טיפולים מכניים לרכב בזמן
  4. לנהוג לפי כללי הבטיחות וחוקי התנועה
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: