עד כמה איטום קיר חיצוני באמת חשוב?

תוכן עניינים

כל פרויקט בין אם מדובר בבית פרטי, גורד שחקים, בין אם בבית מלון או מרכז מסחרי בנוי משלד שהוא הבסיס לכל שאר המרכיבים המשתלבים בו. רק אחרי שהשלד עומד יציב ואיתן, ניתן לשלב בו את קירות המבנה אשר מחולקים לשניים. קירות פנימיים וקירות חיצוניים. הקירות בעלי השפעה הן על הנראות הסופית של הפרויקט והן על רמת הפונקציונליות שתשפיע על איכות הפרויקט ועל הסיכוי לליקויים ובעיות בעתיד. אחד הדברים הכי חשובים במטרה למנוע את אותן בעיות הוא איטום הקירות. איטום קיר חיצוני מסייע במהלך השנים לשמור על הקירות מפני נזקי מזג האוויר, נזקי הזמן, מים ועוד. בשונה מבעבר, היום נהוג לעשות שימוש במגוון של פתרונות איכותיים ומתקדמים בהיבט הטכנולוגי, במטרה לשמור על הקירות לאורך שנים ובכך לשפר את איכות החיים של המתגוררים או הנמצאים במבנה ויחד עם זאת לשמר לאורך זמן את הערך הנדלני של הפרויקט.

 

כיצד איטום קיר חיצוני מתבצע בפועל ומתי יש לבצע חידוש

איטום קירות חיצוניים הוא חלק מתחום שלם הנקרא עבודות בגובה. למעשה, למרות שתהליך האיטום כולל אחריות מלאה הן על החומרים בהם עושים שימוש והן על העבודה אותה החברה שבחרנו מבצעת, לא פעם נוצרים כשלים באיטום. כלומר, ליקויים יכולים להופיע הן במבנים חדשים בהם תהליך האיטום לא נעשה כפי שצריך והן במבנים ישנים, בשל נזקי הזמן. תפקידו של הקבלן או חברת הבניה שביצעה את העבודות במסגרת האחריות היא לתקן את אותם ליקויים שיכולים בטווח הקצר והארוך לגרום לנזקים בלתי הפיכים בקירות המבנה. שמדובר במבנה ישן לא פעם יש צורך בביצוע תהליכי חידוש ושיקום מבנים. לעתים, שהמצב חמור מאוד המבנה מוגדר כמבנה מסוכן ואז התהליך הופך מורכב יותר ודחוף יותר.

 

פתרונות חדשניים למניעת רטיבות

בעבר היו עושים שימוש בחומרים מסוימים כמו למשל תערובות שהיו מכילות מלט וטיח. החיסרון של שיטת איטום זו בא לידי ביטוי בכל שהחומרים הללו אינם עמידים ואז יש סיכוי יחסית גבוה לחדירה של מים. לעומת זאת, היום נהוג לאטום קירות חיצוניים באמצעות צבע מיוחד המונע רטיבות. בנוסף, מקימים היום פרויקטים המשלבים חיפוי אלומיניום וזכוכית המסייע לשמור על מערכת האיטום ומונע חדירה של מים, לחות ורטיבות לאורך זמן. מדובר בפתרון חדשני המכונה גם קירות מסך שמספק מענה גם בהיבט הפונקציונלי כמתואר, אך גם בהיבט העיצובי. ככל שהזמן עובר מוצאים עוד ועוד פתרונות ייחודיים שתורמים כמובן לשימור ושמירה על המבנה. חשוב לציין כי איטום חיוני לא רק בקירות החיצוניים, אלא גם בגג, בחלונות, במרזבים ולכן אם אתם בוחרים לבצע תיקונים או שינויים, שווה לבדוק את הנושא עד הסוף ובצורה הכי יסודית שאפשר, עם דגש על לפני עונת החורף.

 

 

שלבי איטום ששווה להכיר

לאחר בחירת החברה או הקבלן המבצע יש לבדוק את מצב הקירות, את הטיח או החיפוי. לא פעם מספיק לבצע חידוש של הצבע באמצעות חומרים מיוחדים ועמידים. יש מקרים בהם ממש צריך להחליף את החיפוי או לחדש אותו, למשל במצבים שבהם המבנה מחופה בשיש או באבנים. בכל אופן, לא משנה כמה זמן המבנה אותו יש לחדש קיים, תמיד כדאי לבחור בחברה מקצועית לביצוע התהליך. כדאי לקחת בחשבון בתהליך הבחירה את רמת הניסיון והמקצועיות של החברה, להבין באילו חומרים היא עושה שימוש, לראות האם רמת הזמינות של החברה תואמת את מצב המבנה ורק אז כמובן להחליט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: