כל מה שרציתם לדעת על אידוי קנאביס

תוכן עניינים

אחד הטרנדים שהפכו פופולארים בשנים האחרונות נקרא אידוי קנאביס. בשורות הבאות נציג בפניכם מה זה בכלל אידוי קנאביס, איך עושים את זה, מה היתרונות של זה על פני עישון ומידע נוסף ששווה להכיר לפני שהופכים לחלק מהמפכה הזו. אז אידוי זה בעצם תהליך שאנחנו מעבירים את הצמח ובעצם גורם לנו לצרוך אותו ללא עשן, אבל עם תחושה חזקה וייחודית תוך קבלת כל הסגולות והיתרונות שלו. התהליך כולל חימום של הקנאביס במכשיר מיוחד, הוא לא נשרף וברגע שהוא מגיע לטמפרטורה מתאימה, החומרים הפעילים שיש בו משתחררים ללא תהליך שריפה ואז אנחנו בעצם שואפים את האדים של החומרים. שיטה זו בין השאר מאפשר לנו לשלוט במינון של החומרים שאנחנו מאדים ומביאים אותנו לכדי תחושה מדהימה.

 

אז מהם היתרונות של אידוי קנאביס על פני אידוי?

אידוי קנאביס נעשה באמצעות מכשירים מיוחדים הנקראים וופורייזרים. כאמור, היתרון הבולט של התהליך הוא בעצם שאין עשן. אמנם המכשיר פולט אדים, אבל לא ניתן להשוות בין השניים, בטח שלא בריח. יתרון נוסף של האידוי על פני עישון הוא שניתן לצרוך קנאביס באופן דיסקרטי ולקחת את המכשיר הקומפקטי והנייד הזה לכל מקום שבא לנו. יתרון נוסף של אידוי על פני עישון קנאביס בג‘וינט הוא בטעם. שמעשנים קנאביס, כל הטעמים משתבשים ומתערבבים, לעומת האידוי שמאפשר להרגיש את הטעמים בצורה חדה וממוקדת. מדובר בחוויה הרבה יותר עוצמתית וטובה.

 

על חיסכון כבר דיברנו?

אמנם זה נשמע לא הגיוני משום שאנחנו צריכים לרכוש אתה מכשיר כדי שנוכל לאדות איתו את הקנאביס, אבל ההשקעה היא לטווח הקצר והחיסכון הוא לטווח הארוך. נצטרך להשתמש באידוי בפחות חומר ועדיין להנות מהשפעה מעולה שלו וכך גם לחסוך כסף. אם רוצים אפשר לקנות שקיות לחות ולעשות שימוש בהן בזמן שמאחסנים ואז מקבלים רמת לחות מושלמת.

 

מה לגבי ההיבט הבריאותי?

אמנם לא מדובר בהחלטה גורפת או חד משמעית, אבל נמצא כי אידוי הצמחים מוביל לכך שנצרוך פחות חומרים רעילים בהשוואה לאם היינו שואפים אותם בעשן. כידוע, עישון סיגריות כן מוביל להיווצרות של חומרים מסרטנים ומעודד היווצרות מגוון של מחלות הקשורות למערכת הנשימה, והאידוי נחשב לבריא יותר.

 

מה לגבי המכשירים עצמם?

כאמור, וופורייזרים הם מכשירי האידוי שבאמצעותם מאדים את הקנאביס או צמחים אחרים.  ניתן לרכוש אותם גם בחנויות למוצרי ואביזרי עישון, אבל גם ברשת האינטרנט די בקלות. הצמח עובר תהליך של חימום מבלי שהחומרים בקנאביס נשרפים בטמפרטורה שתלויה במכשיר בו בחרנו להשתמש ונעה בין 155-215°C. בנקודת רתיחה מסוימת, החום משחרר את החומרים הפעילים שנמצאים בקנאביס דרך האדים. השוק מציע מגוון עצום של וופורייזרים שההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בשיטת החימום וגם בגודל. בדומה למחשבים, יש וופורייזרים נייחים וופורייזרים ניידים. יש שתי שיטות אידוי:

  • הולכה באמצעות חשמל – מתבצע מגע ישיר בין הצמח לבין גוף החימום. וופרייזרים אלה נחשבים נפוצים יותר. המכשיר מצופה בחומר מיוחד שתפקידו להפריד בין הקנאביס לבין גוף החימום. הבעיה עם השיטה הזו הוא שהיא יכולה במקרים מסוימים להביא את הצמח לחריכה.
  • הולכה באמצעות חום – כאן החומר מתאדה עם זרמי אוויר חמים,כלומר אין משהו שנוגע פיזית בצמחים. האוויר החם שנוצר משחרר את הרכיבים הפעילים שיש בתוך הצמח ואז ניתן לצרוך אותו בצורה איכותית וטעימה. שיטה זו מומלץ יותר גם בהיבט הבריאותי וגם בהיבט החוויתית.

 

לפני שרוכשים מכשיר אידוי שווה לבדוק שהוא נותן מענה לצרכים שלנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: