עבודות מנוף

תוכן עניינים

למנופים יש כל מיני שימושים. עבודות מנוף מתבצעות בענפים שונים כמו ענף הבנייה וענף שיקום מבנים, ענף מעברי דירה, ענף הספנות ועוד. לעתים יש צורך בהשכרה של מנוף ולעתים בקנייה שלו. בחירת המנוף נעשית בהתאם למשקל הציוד אותו מעבירים, גובה ההרמה ותוואי השטח בו מתבצעת ההרמה.

 

מה חשוב כאשר משכירים מנוף?

אחד הדברים הכי חשובים הוא ההקפדה על בטיחות בעבודות בניין. היום יש כללי בטיחות מאוד ברורים כולל הנחיות לגבי עבודה בגובה ולכן חשוב לשים דגש על כל הכללים הללו ולעבוד עלפיהם במטרה למזער נזקים ולמנוע מצבים של תאונות, פציעות וכדומה.

 

איך בוחרים מנוף לעבודות מנוף?

כל מנוף מחולק לפי עומס של משקל. כלומר, לפני שאנחנו משכירים מנוף, אנחנו צריכים לבדוק היטב מה המשקל שהמנוף אמור לשאת או המשקל של הציוד אותו אנחנו מעבירים. בהתאם לחוק במדינת ישראל, נקבעו דרגות עומס מצויינות בכללי בטיחות בעבודה, כך שבעלי תפקיד כמו עגורנאים, מפעילי מכונות וכדומה, חייבים להיות מודעים לתקנות הללו וליישם אותן. בחירת מנוף לא מתאים במשקל לא רלוונטי תוביל להוצאה כספית גבוהה במיוחד. בנוסף, חשוב לשים דגש על גובה היעד אליו המנוף פורק את הציוד. יש הרי הבדל בין העלאת ציוד במעבר דירה לקומה מספר 7 בבניין מגורים, לבין מנוף שנמצא באופן קבוע באתר בניה ומרים ציוד לקומה 50. כל מנוף מתאים לשימוש שונה. בנוסף, מנופים המותקנים על משאיות, מוגבלים בגובה שלהם וזה עוד משהו שחשוב לשים אליו לב.

אילו סוגים של מנופים יש?

קיימים מנופים שונים לשימושים שונים. למשל, אחד המנופים הכי פופולארים כאן בישראל הוא מנוף סל המיועד להרים אנשים בכדי שיוכלו לבצע כל מיני סוגים של עבודות חשמל, גיזום וגינון. לעומת זאת, עבור הרמת משאות כבדים, יש צורך במשאית עם מנוף כדי שניתן יהיה להגיע לגובה רב יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: