רפואה אלטרנטיבית והיתרונות שלה

תוכן עניינים

יותר ויותר ישראלים פונים בשנים האחרונות לרפואה אלטרנטיבית בנוסף או במקום הרפואה הקונבציונלית כאשר אנו רואים מגמה ברורה בעולם הרפואה והביטוח הרפואי. כך למשל אנו רואים את חברות הביטוח מציעות ביטוחים רפואיים פרטיים עם כיסוי נרחב לרפואה זו, דבר שמושך מבוטחים רבים חדשים או ישנים כאשר מעבר לכך גם ברפואה הציבורית התחילו לתת לרפואה האלטרנטיבית מקום של כבוד כאשר קופות החולים התחילו להציע טיפולי רפואה משלימה למבוטחים שלהם. רפואה זו מביאה עימה מגוון רב של יתרונות כאשר הגדול שבהם הוא העובדה שאין כלל שימוש בתרופות או חומרים שעלולים לגרום לגוף לתופעות לוואי כאלה ואחרות, דבר שאנשים רבים מאמינים בו.

 

במסגרת הרפואה האלטרנטיבית ישנן שיטות רבות שבעזרת מגע, הזרמת הדם, אנרגיות, שחרור לחצים מנקודות מסויימות בגוף מסייעות למטופלים בהקלה על תופעות מסויימות, דבר שאותם מטופלים לא זכו להרגיש כאשר טופלו בעזרת תרופות או במסגרת הרפואה הקונבציונלית.ֿ

 

 

אילו שיטות נפוצות לטיפול קיימות ברפואה אלטרנטיבית

ישנם הרבה מאוד שיטות טיפול בתחום אך בין הפופולריות ניתן למצוא את הדיקור שנחשב למאוד נפוץ ואהוד בקרב מטופלים שתפקידו לשחרר חסימות של אנרגיה בגוף, הרפלקסולוגיה שתפקידה לרפא תופעות כאלה ואחרות בעזרת שחרור האנרגיות בכפות הרגליים, שיאצו, ועוד מגוון רב של שיטות טיפול. מעבר לזה כפי שכבר הזכרנו אין ברפואה האלטרנטיבית כלל טיפול בתרופות או כדורים ואם ממליצים למטופל על תרופה כלשהי היא תהיה מבוססת על צמחי מרפא או רכיבים טבעיים בלבד, כמו שנהוג בהומאופתיה. בסופו של דבר לגוף יש את היכולות לטפל בעצמו ולרפא את עצמו כמעט מכל מחלה או כאב והרפואה האלטרנטיבית מעודדת זאת רבות בעזרת שיטות הטיפול והתרופות הטבעיות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: