הדברת מזיקים מתקדמת – מומלץ לפנות לאיש מקצוע

תוכן עניינים

קיימים סוגים שונים של הדברות כמו למשל הדברה אורגנית, הדברה ביולוגית, הדברה באמצעות סאונד, הדברה משולבת, הדברה באמצעות איוד בגז וגם הדברת מזיקים מתקדמת. בשונה מהדברות בהם עושים שימוש בכימיקלים ורעלים מסוגים שונים אשר מפרים את האיזון הסביבתי ופוגעים בבעלי החיים והמזיקים, לעתים אף יכולים לגרום להרעלה, הדברה מתקדמת מאפשרת ליצור תהליך בו המזיק מורחק או מסולק מהאזור שלנו, אך מבלי לפגוע באיכות הסביבה. מסיבות אלה ועוד, אנשים רבים בוחרים בהדברה מתקדמת על פני סוגים אחרים של הדברות.

 

איך בוחרים את סוג ההדברה המתאים?

בראש ובראשונה, הכל תלוי בסוג המזיק. למשל, הברחת יונים היא הדברה ששונה לגמרי במהות שלה מהדברת מכרסמים. דבר נוסף שיסייע לנו לבחור את שיטת ההדברה המתאימה הוא חומרת הבעיה. יש הבדל בין להרחיק מכרסם אחד לבין להרחיק כמה מהם. יש הבדל בין כמה ג‘וקים בודדים לבין מושבה שלמה שחוגגת אצלנו בבית ויש הבדל בין בעיה נקודתית של נמלים לבין קן שלם אצלנו בחצר. ככל שהבעיה מורכבת יותר ויש יותר מזיקים, ככה ההדברה הופכת יותר מורכבת.

 

דבר נוסף שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו הוא עד כמה חשוב לנו לשמור על תהליך ההרחקה נגד המזיק הומוני ולא לפגוע בו. ככל שיותר ויותר אנשים יבחרו בסוגי הדברה מתקדמים כמו הדברה ירוקה, הדברה ביולוגית, הדברה באמצעות סאונד שלא עושות שימוש בחומרים רעילים וכימיקלים, כך הסיכוי שהסביבה שלנו תישמר והאיזון בה יהיה מאוזן, עולה. למשל, שיש בבית עכבר או חולדה, יש כל מיני דרכים לסלק אותם, חלקן הומניות וחלקן ממש לא. למשל, יש כלובי האכלה או מלכודות כלוב שבאמצעות פיתיון, ניתן ללכוד את המכרסם, אבל לא קורה לו שום דבר ואז בסיום התהליך, המדביר משחרר אותם. לעומת זאת, רעל עכברים ומלכודות קפיץ, יחסלו את המכרסם בתוך שניות.

קודם כל ייעוץ

במידה ובעיית המזיקים אצלכם בבית, בעסק שלכם או במרחב החיצוני כמו המרפסת, הגינה חמורה או שאתם צריכים לטפל בבעיה של הרחקת ציפורים מהגג, מאוד מומלץ לפנות לחברת הדברה מקצועית או מדביר עליו אתם סומכים. במידה ואין לכם מדביר שאתם סומכים עליו או מכירים או משנים עברו, שווה לחפש המלצות דרך אנשים שאתם מכירים וגרים באזור המגורים שלכם כמו שכנים או חברים. במידה וזה לא עבד, תמיד כדאי לחפש המלצות וחברות הדברה מקצועיות דרך רשת האינטרנט.

בשלבים הבאים תוכלו להתייחס לקריטריונים לבחירה כמו מקצועיות וניסיון, רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה שהוא חובה בהזמנת מדביר, מחיר הוגן, זמינות ושיטות הדברה כמובן. חשוב להבין שלפעמים במזיקים מסוימים או כאשר הבעיה בהיקף גדול, לא תמיד ניתן לעשות שימוש בשיטות ירוקות ואורגניות משום שבמקרים אלה הן לא תמיד יעילות.

 

שאלות ששווה לשאול את המדביר לפני שסוגרים איתו

  • באיזו דרך מבוצעת ההדברה ובאיזו שיטה, האם זו הדברה מתקדמת ללא כימיקלים או רכיבים מסוכנים? במידה וזו הדברה שאיננה ירוקה, באילו אמצעי זהירות יש לנקוט?
  • האם יש לך רישיון מדביר בתוקף? (שווה לבקש צילום)
  • כמה תעלה ההדברה ?
  • כמה זמן ההדברה נמשכת ואילו פעולות יש לנקוט לפני שהמדביר מגיע כמו למשל ניקיון לפני/אחרי, הוצאה של תינוקות, ילדים, מבוגרים ובעלי חיים למשך כמה שעות?
  • מה עושים במידה והבעיה חוזרת, האם יש אחריות על ההדברה? אם כן למשך כמה זמן?

 

אילו הדברות נחשבות מורכבות ואילו פשוטות יותר?

הדברת נמלים, ג‘וקים, מכרסמים וזבובים נחשבת לפשוטה יותר. לעומת זאת, הדברת טרמיטים, יתושים, נמלי אש והרחקת יונים נחשבת למורכבת יותר ודורשת המון ידע, ניסיון, מקצועיות וסבלנות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: