מהו דיקור סיני ובאילו בעיות רפואיות הוא עשוי לטפל?

תוכן עניינים

דיקור סיני הוא שיטת טיפול אותה שאבו מהרפואה הסינית. אנו רואים איך יותר ויותר אנשים בוחרים בשיטת טיפול זו שכאן בישראל נכנסת תחת הקטגוריה הרחבה של ”רפואה משלימה“ במטרה לטפל בקשת רחבה של מצבים ובעיות רפואיים. חשוב להבין שיש כל מיני גישות המגיעות מהרפואה הסינית החל מהגישה המרדיאנית, דרך הרפואה הסינית הקלאסית ועד TCM. לכל שיטה יש את היתרונות והתהליכים הטיפוליים עליהם היא מבוססת. המטרה היא לדקר נקודה אחת שבעצם יוצרת טריגר לנקודה אחרת בגוף כאשר שתיהן יושבות על אותו מרידיאן כלומר על אותו ערוץ אנרגתי.

 

באילו מצבים ובעיות רפואיות ניתן לטפל באמצעות דיקור?

כבר לפני אלפי שנים אז רפואה סינית עוד הייתה בתחילת דרכה, הבינו כי שיש לנו בגוף אנרגיה והיא זורמת באופן ברור בערוצים מסוימים. כל בעיה בין אם זה כאב, פציעה, בעיה במערכת העיכול, חוסר איזון הורמונלי או אפילו גידול סרטני מראים על דיסהרמוניה כלומר חוסר איזון בזרימה על ידי אחד או יותר מאותם ערוצים. הרעיון הוא לגרות עם המחט נקודות על מרידיאן מסוים שישפיעו על מרידיאן אחר. אנשים בוחרים להיות מטופלים בדיקור כתוצאה מקשת רחבה של בעיות כמו למשל מיגרנות וכאבי ראש, נפיחויות בבטן ובעיות גסטרו, בעיות אורטופדיות כמו כאבי גב או כתפיים, חסור איזון הורמונלי, בעיות פוריות, קשיי שינה ועוד… המטרה של הטיפול היא להחזיר את הגוף לאיזון וביחד עם שאר המשתנים שמשפיעים על האדם, ניתן לטפל כמעט בכל דבר.

איך בוחרים מטפל בדיקור סיני?

שילוב בין מקצועיות, ידע, ניסיון (כל מדקר מתחיל מהבסיס שזה רפואה סינית וממשיך לכל מיני כיוונים) וכמובן כימיה. ניתן לבחור מדקר דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים, להיעזר ברשת האינטרנט כמו בקבוצות בתחום ברשתות החברתיות. זה נכון לגבי כל סיבה המובילה אתכם לחפש מדקר, בין אם אתם זקוקים לטיפול בכאבי ראש או מיגרנה של העין, בעיות פוריות, כאבי גב, ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם את: